sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

UNIWERSYTET DZIECI - MALI DETEKTYWI

Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach?

Tym razem nasi uczniowie poznawali tajniki pracy detektywów. Próbowali rozwikłać zagadki detektywistyczne, obejrzeli krótki film z którego dowiedzieli się - Czym zajmuje się detektyw?
Czego używa w swojej pracy? Co może być śladem? Gdzie można znaleźć, zostawić ślady? Uczniowie dowiedzieli się również jakie są typy wzorów linii papilarnych, że odciski palców zostają w wielu miejscach i są one na wszystkich przedmiotach, których dotykają. Często można je zobaczyć "gołym okiem", szczególnie gdy zostawione są na szkle. Na koniec zajęć mali detektywi próbowali zostawić swoje odciski palców na kartach daktyloskopijnych.

Na tym nie koniec, na następnych zajęciach będziemy rozwiązywać kolejne zagadki oraz szukać nowych śladów.