sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

Osiągnięcia SP

 

OSIĄGNIĘCIA

ROK SZKOLNY 2021/2022

1. Małgorzata Ledwoń – klasa 8a – wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Literacko - Plastycznym „Znaszli ten kraj”
2. Artur Topczewski – klasa 5b – Nagroda główna w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Kaufland „Zostań Ekobohaterem”
3. Wojciech Wawrzon – klasa 1b, Emilia Brzozowska – klasa 3a, Maja Pytel – klasa 3a, Oliwia Bogdanowicz – klasa 3a, Artur Balsam - -klasa 4a, Lena Kulik – klasa 4b, Lena Kot – klasa 5a, Karolina Donat – klasa 5b, Aleksander Gurbisz – klasa 5b, Marcel Wilk – klasa 5b, Igor Błaszczy k – klasa 5b – wyróżnienie w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Kaufland „Zostań Ekobohaterem”.
4.Bartosz Lesik – klasa 8a – wyróżnienie w II Ogolnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną „Chrzest Polski”
5. Filip Matonia – klasa 7c – 3 miejsce w Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego w Zabrzu.
6. Filip Matonia – klasa 7c – 9 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Tenisa Stołowego w Jastrzębiu Zdroju.

ROK SZKOLNY 2020/2021

1. Michał Wojtasz – klasa 2a – wyróżnienie w 30 edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
2. Leon Kałuża – klasa 5a – wyróżnienie w 30 edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”
3. Aleksandra Buczak – klasa 8a – I miejsce w kokursie plastycznym „Korfanty w oczach uczniów”
4. Filip Frącek -klasa 6c – I miejsce w konkrsie filmowym „Miejsce godne odwiedzenia i zapamiętania”
5. Dominika Cecot – klasa 8a – II miejsce W Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym organizowanym przez II LO w Siemianowicach Śląskich.
6. Filip Peczyński – klasa 8a – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym” Świat za 100 lat”
7. Jolanta Kolanko i Olaf Domogalski – klasa 7a – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – „Świat za 100 lat”

ROK SZKOLNY 2019/2020

  1. Maria Spanier, Nadia Grabiec i Alicja Mutryn klasa -VI b – I miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie „Festiwal Zdrowia”.
  2. Bianka Nowak - klasa VIIIa – II miejsce w miejskim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
  3. Wiktoria Gawrońska - klasa VIIIa – I miejsce w Miejskim Konkursie Literackim na opowiadanie „W świecie ryzyka” w ramach XIX Forum Nauki.
  4. Laura Strzelczyk, Mikołaj Moj i Patryk Ociepka - klasa VIIa – II miejsce w konkursie polonistycznym – „Tradycja Śląska w Języku”
  5. Zuzanna Wantuch – klasa VIb – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym.
  6. Natalia Gosek – klasa VIa – wyróżnienie w Konkursie Plastycznym – „Jesienny parasol”.
  7. Dominika Cecot i Bartłomiej Grząba – klasa VIIa – wyróżnienie w III edycji Konkursu „Fizyka widziana okiem Artysty…”
  8. Dominika Cecot, Antonina Halemba kl. VII a, Bianka Nowak- kl. VIII a- III miejsce Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w tenisie stołowym.
  9. Dominika Cecot, Aleksandra Buczak, VII a, Bianka Nowak, Janikowska Klaudia, Sowa Roksana, Barczyk Wiktoria, Cichoń Anna, Grzymek Dagmara- kl. VIII a - III miejsce w w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w futsalu.

ROK SZKOLNY 2018/2019

  1. Filip Peczyński kl. VI a - I miejsce w konkursie miejskim plastyczno-literackim "Kartka dla Powstańca"
  2. Dominika Cecot, Aleksandra Buczak i Zuzanna Poloczek kl. VI b - II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie BRD- etap miejski
  3. Miłosz Różalski kl. II b- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Tańca Towarzyskiego;
  4. Julia Dydak- klasa VII a- II miejsce w regionalnym konkursie „Żyj zdrowo i kolorowo”;
  5. Filip Matonia – klasa IV c - III miejsce w miejskim turnieju tenisa stołowego;
  6. Zuzanna Milewska – klasa IV c - II miejsce w miejskim kolędowaniu;
  7. Zuzanna Wantuch – klasa V b- I miejsce w Regionalnym Przeglądzie kolęd w Zatorze;
  8. Zuzanna Wantuch – klasa V b - II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Talentów;
  9. Miłosz Różalski- klasa II b - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Tańca;
  10. Karolina Donat- klasa II b- I miejsce w Powiatowym Konkursie Tańca;
  11. Miłosz Różalski, Piotr Czeszejko-Sochacki – klasa II b, Małgorzata Lewdoń – klasa V a, Marta Krzysiek – klasa VI a – laureaci etapu szkolnego i przejście do etapu powiatowego Wielkiej Ligi Czytelniczej;
  12. Arkadiusz Brzozowski – klasa VI a- tytuł laureata w XV edycji Wojewódzkiego konkursu Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej;
  13. Alicja Zdanowska – klasa VIII a- II miejsce w XXVIII Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża- konkurs regionalny;
  14. Mikołaj Małek – klasa VI a- zyskanie tytułu Super Programisty 2019 w konkursie miejskim;
  15. III miejsce szkoły w konkursie „Pracownia Marzeń” - nagroda 1000 zł na wyposażenie świetlicy;
  16. Maja Susło i Zuzanna Rycar - oddział przedszkolny 5-6 latki - I miejsce w miejskim konkursie plastyczno – ekologiczno – zdrowotnym „Jak Pyza po drogach, dróżkach wędrowała i polskie smaki poznawała”;
  17. Oliwa Bogdanowicz i Magdalena Zagórna- oddział przedszkolny 5-6 latki - I miejsce
    w miejskim konkursie „Siemianowice Śląskie - Moje Miasto”;
  18. Karoliny Matyja i Viktorii Gawlik – klasa I a- wyróżnienie w Miejski Konkursie Plastycznym pt. Boże Narodzenie 2019;
  19. Lena Kot – klasa II a- III miejsce w konkursie szkolnym „Ozdoby Bożonarodzeniowe”;
  20. Piotr Gajda- klasa II a- wyróżnienie w konkursie szkolnym „Ozdoby Bożonarodzeniowe”;
  21. Milena Bieck - klasa VII a- wyróżnienie w ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym Tęcza;
  22. Wiktoria Barczyk, Ania Cichoń, Julia Dydak, Dagmara Grzymek, Bianka Nowak, Klaudia Janikowska, Roksana Sowa – klasa VII a - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w piłce nożnej

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

  1. Halemba Antonina – klasa V a - I miejsce w Międzyszkolnym konkursie Mistrza Sudoku
  2. Buczak Aleksandra - klasa V b - II miejsce w Międzyszkolnym konkursie Mistrza Sudoku
  3. Jan Grosicki  - klasa VI a - II miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym - Super Programista 2018 kategoria klas 4-6
  4. Paweł Salamon, Rafał Kołodziej - klasa VII a - II miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym - Super Programista 2018 kategoria klas 7
  5. Maja Szaflik – klasa III a – laureatka konkursu plastycznego organizowanego prze MDK Jordan
  6. Emilia Skowronek – klasa III b - laureatka konkursu plastycznego organizowanego prze MDK Jordan
  7. Marta Banaś z klasy V b –  I miejsce w powiecie i wyróżnienie  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur 2018 w kategorii Beniamin
  8. Mikołaj Małek z klasy V a -  VII miejsce w powiecie i wyróżnienie  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur 2018 w kategorii Beniamin
  9. Tymoteusz Susło z klasy V a - VIII miejsce w powiecie i wyróżnienie  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur 2018 w kategorii Beniamin
  10. Emilia Skowronek i Amelia Filbier kl. III b - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie – Siemianowice Śląskie – Moje Miasto 
  11. IV miejsce w mini siatkówce chłopców dla szkól podstawowych



     

     

ROK SZKOLNY 2016/2017

  1.  Bianka Nowak kl. V- IV miejsce w regionalnym konkursie "Znam mapę świata" - etap miejski
  2. Adrian Golasowski, Paweł Salamon, Kinga Bieszczad i Alicja Zdanowska kl. VI- III miejsce w ogólnopolskim konkursie BRD- etap powiatowy
  3. Paweł Salamon kl. VI - I miejsce w konkursie informatycznym „Super Programista 2017”
  4. Rafał Kołodziej kl. VI - II miejsce w konkursie informatycznym „Super Programista 2017”
  5. Małgosia Ledwoń i Bartosz Lesik kl. III a- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Edukacji Zdrowotnej "Wiem, co jem"
  6. Alicja Gajewska kl. III b- I miejsce w 62 edycji Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego- etap miejski
  7. Wiktor Bielecki kl. V- I miejsce w turnieju "Super Farmer 2017"
  8. M. Rabenda, F. Marszałek, M. Kluba, K. Gaczek, kl. VI, J. Grosicki, B. Widurski kl. V, O. Razakowski, T. Susło kl. IV- II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w mini piłce ręcznej

ROK SZKOLNY 2015/2016

  1. Jagoda Peczyńska kl. VI - zakwalifikowała się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Dla Uczniów Szkół Podstawowych
    Województwa Śląskiego Matematyka.
  2. Igor Tokarski kl. VI- I miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym „SUPER PROGRAMISTA – 2016”.
  3. Sebastian Wicik kl. VI - II miejsce w konkursie regionalnym "Planeta Ziemia - rośliny" - etap miejski.
  4. Michał Urbaniak kl. III b - III miejsce w międzyszkolnym konkursie Łamigłówki szkolnej główki z komputerem.
  5. Malwina Makowska kl I b - wyróżnienie w konkursie plastycznym Boże Narodzenie 2015 w SP nr 1 w Siemianowicach Śl.
  6. Paweł Salomon kl. V - II miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym „SUPER PROGRAMISTA – 2016”.
  7. Rafał Kołodziej kl. V - III miejsce  międzyszkolnym konkursie informatycznym „SUPER PROGRAMISTA – 2016”,
  8. Anna Morawiec kl. VI, Julia Piorun kl. VI oraz Jakub Kłosowski kl. VI- I miejsce XI Międzyszkolnym Festiwalu Zdrowia pt.: "Wirtualny świat".
  9. Zuzia Wantuch kl II b - I miejsce w międzyszkolnym konkursie wokalnym "Poznaj Świętego"
  10. Alicja Gajewska kl. II b - III miejsce w ogólnopolskim konkursie recytatorskim - etap miejski.
  11. Paweł Królicki kl. II b - I miejsce w szkolnym konkursie "Zdrowy przepis"
  12. Nadia Grabiec, Alicja Mutryn, Oliwia Skalbaniok kl. II b- II miejsce  w szkolnym konkursie "Zdrowy przepis",
  13. Mateusz Pudło i Zuzia Wantuch kl. II b- wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pocztówka - Siemianowice Śląskie"

ROK 2014/2015

  1. Marek Banaś kl. VI - XIII Miejskim Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Siemianowicach Śląskich (kategoria szkoła podstawowa)
  2. Morawiec Anna, Kołodziejczak Wiktoria, Krzysiek Szymon, Tokarski Igor kl. Va - II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego - etap rejonowy.
  3. Alicja Mutryn Ib, Igor Michalski IB i Bartek Lesik 1a - I miejsce w
    XV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno- Matematyczny "Eko- matematyk"
  4. Wiktoria Kołodziejczak, Kinga Głuch, Ola Wieczorek, Estera Razakowska, Wiktoria Wróbel, Julia Piorun, Ewelina Adamowska, Kinga Bieszczad i Weronika Szperlich - I miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w siatkówce dziewcząt.
  5. Zespół wokalny "Nutka" klasa I b - I miejsce w konkursie "Zaśpiewam Ci mamo" organizowanym przez MDK Jordan
  6. Estera Razakowska kl. VI a - zakwalifikowanie do etapu rejonowego XII Regionalnego Konkursu "Znam mapę Polski"
  7. Estera Razakowska, Wiktoria Wróbel i Justyna Brzozowska kl. VI a - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w tenisie stołowym.
  8. Estera Razakowska Marek Banaś, Jakub Tkacz kl. VI a - II miejsce w Międzyszkolnym Festiwalu Zdrowia.
  9. Alicja Mutryn kl I b - I miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym pt."Złota Polska Jesień"
  10. Julia Gawor  kl. III a - I miejsce w Miejskim Konkursie „Łamigłówki mądrej główki”
  11. Bianka Nowak kl. III a -  III miejsce w Miejskim Konkursie Polonistycznym „Sprawnie czytam
  12. Julia Gawor kl. III a - III miejsce w Miejskim Konkursie „Siemianowice Śląskie- moje miasto” 
  13. Iga Ciwis  kl. VI a zakwalifikowanie pracy plastycznej do wernisażu.
  14. Julia Gawor kl. III a - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie  "Moje miasto - Siemianowice Śląskie"

ROK 2013/2014

  1. Szymon Krzysiek - kl. IV a - laureat konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2014”;
  2. Marta Krzysiek kl. I a- III miejsce w Międzyszkolnym konkursie na ilustrowaną książeczkę w  języku angielskim "mój przyjaciel'.
  3. Aleksandra Krowiak, Radosław Walczak- kl. VI a wyróżnienie w Miejskim Konkursie Matematycznym "Szczęśliwa Trzynastka"
  4. Adam Przondziono - kl. Va - wyróżnienie I stopnia w V Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo -fotograficznym "Zwierzęta wokół nas";
  5. Walczak Radosław, Krowiak Aleksandra, Halupczok Oliwer- - kl. VI a-  I miejsce w IX Międzyszkolnym Festiwalu Zdrowia;
  6. Nicola Sitek, Wiktoria Kiełczewska, Marta Gabryś, Oliwia Jóźwiak- kl. VI a, Estera Razakowska, Aleksandra Wieczorek, Wiktoria Wróbel - kl. Va, Anna Morawiec, Wiktoria Kołodziejczak - kl. IV a - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w Mini Piłce Ręcznej

ROK 2012/2013

  1. Łukasz Knop kl. VI a - I miejsce w X Regionalnym Konkursie :Znam mapę Kontynentów Nowego Świata" - finał;
  2. Artur Rabedna kl. VI a - I miejsce w X Regionalnym Konkursie :Znam mapę Kontynentów Nowego Świata" - finał;
  3. Mateusz Górecki kl. VI a - wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur";
  4. Łukasz Knop kl. VI a - II miejsce w XI konkursie wiedzy o Krajach Anglojęzycznych;
  5. Łukasz Knop kl. VI a - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowy z Języka Polskiego z Elementami Historii;
  6. Mateusz Górecki kl. VI a - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowy z Matematyki z Elementami Przyrodniczymi;
  7. Beniamin Kajmowicz kl. VI a -  I miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym "Gęsie pióro";
  8. Michalina Bula kl. VI a - II miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym "Gęsie pióro";
  9. Julia Razakowska kl. VI a - I miejsce w X Regionalnym Konkursie :Znam mapę Kontynentów Nowego Świata" - etap miejski;
  10. Łukasz Knop kl. VI a - II miejsce w X Regionalnym Konkursie :Znam mapę Kontynentów Nowego Świata" - etap miejski;
  11. Artur Rabenda kl. VI a - III miejsce w X Regionalnym Konkursie :Znam mapę Kontynentów Nowego Świata" - etap miejski;
  12. Beniamin Kajmowicz kl. VI a - I miejsce w szkolnym konkursie wiedzy ekologicznej "Mamy rady na odpady";
  13. Łukasz Knop kl. VI a- III miejsce w XXIII Dyktandzie dla Uczniów Szkół Podstawowych;
  14. Agata Bujoczek (VI a), Julia Razakowska (VI a), Michalina Bula (VI a), Tosia Więcławska (VI a), Klaudia Kania (VI a), Nicol Pająk (VI a), Nicola Sitek (V a) i Estera Razakowska (IV a) - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w Mini Siatkówce
  15. Nicola Sitek (V a) i Estera Razakowska (IV a),Julia Razakowska (VI a)- II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w Tenisie Stołowym
  16. Paweł Salomon kl II a - wyróżnienie w miejskim konkursie "Siemianowice - moje miasto"
  17. Anna Morawiec kl. III a - wyróżnienie w miejskim konkursie "Siemianowice - moje miasto"

ROK 2011/2012

  1. Przemysław Mazur kl. VI b - I miejsce w X Konkursie Wiedzy o Krajach Anglosaskich.
  2. Marcin Wicik kl. VI a - II miejsce w X Konkursie Wiedzy o Krajach Anglosaskich.
  3. Przemysław Mazur kl. VI b - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii.
  4. Przemysław Mazur kl. VI b - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z Elementami Przyrodniczymi.
  5. Marcin Wicik kl. VI a - III miejsce w VIII Regionalnym Konkursie "Znam mapę Europy"- finał.
  6. Dawid Drobik kl. VI a - I miejsce w VIII Regionalnym Konkursie "Znam mapę Europy"- finał.
  7. Bartosz Nogielski, Michał Przondziono, Oliver Korner kl. VI a- II miejsce w VII Międzyszkolnym Festiwalu Zdrowia.
  8. Marcin Wicik kl. VI a - I miejsce w VIII Regionalnym Konkursie "Znam mapę Europy"- etap miejski.i
  9. Dawid Drobik kl. VI a - III miejsce w VIII Regionalnym Konkursie "Znam mapę Europy"- etap miejski.
  10. Szewczyk Magdalena, Markiewicz Martyna, Suchanek Ola, Prokopczuk Natalia, Krzemińska Julia, Bula Ania, Ficek Agnieszka, Jonik Nikola, Stalmach Agnieszka, Razakowska Julia, Sitek Nikola- II miejsce w Miejski Turnieju Mini Koszykówki.
  11. Bubała Ania, Szewczyk Magda, Razakowska Julia- IV miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym.
  12. Michał Gawron kl. II a- I miejsce w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moje marzenie".
  13. Oliwia Krzykała kl. II a - wyróżnienie w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moje marzenie".
  14. Sebastian Wicik kl. II a - wyróżnienie Miejskim Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moje marzenie".
  15. Marcin Fijoł kl. III a- I miejsce w Miejskim Konkursie "łamigłówki mądrej główki".
  16. Estera Razakowska kl. III a - II miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii".
  17. Adam Przondziono i Marcin Fijoł kl. III a - wyróżnienie w konkursie "Malowanie na ekranie"- kartka Wielkanocna.

ROK 2010/2011

  1. Przemysław Mazur kl. Vb - I miejsce -  Great Britain Past and Present - organizator: Zespół Szkół Integracyjnych w Siem-cach Śl.
  2. Marcin Wicik kl. V a - I miejsce - IX Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych - organizator: Gimnazjum nr 2 w Siem-cach Śl.
  3. Michał Przondziono, Dawid Drobik i Marcin Wicik kl. Va - IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- eliminacje powiatowe
  4. Julia Wnorowska kl. VI - II miejsce III Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym organizowanym przez siemianowickie Gimnazjum nr 3 im. Wojciecha Korfantego.
  5. Magdalena Plonka kl. VI III miejsce III Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym organizowanym przez siemianowickie Gimnazjum nr 3 im. Wojciecha Korfantego.
  6. Marcin Wicik kl. V a -  I miejsce w VII regionalnym konkursie "Znam mapę świata" - finał

  7. Marcin Wicik kl. V a -  I miejsce w VII regionalnym konkursie "Znam mapę świata" - etap miejski.

  8. Magda Płonka kl. VI - I miejsce w kategorii szkoły podstawowej w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Starochorzowiski Dom Kultur.

  9. Sebastian Wicik kl. I - I miejsce w konkursie "Śląsk moja mała ojczyzna" zorganizowanym przez ZSO nr 12 w Gliwicach.

  10. Kacper Kruszyna kl. I - wyróżnienie w konkursie "Śląsk moja mała ojczyzna" zorganizowanym przez ZSO nr 12 w Gliwicach.

  11. Anna Morawiec kl. I - wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym "Boże Narodzenie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Siemianowicach Śląskich.

  12. Estera Razakowska kl. II a - I miejskie w szkolnym konkursie "Eko - matematyk".

  13. Bartek Płonka kl. II a - II miejsce w szkolnym konkursie "Eko  - matematyk".

  14. Adam Przondziono kl. II a - III miejsce w szkolnym konkursie "Eko - matematyk".

  15. Aleksandra Wieczorek kl. II a - I  miejsce w szkolnym konkursie plastycznym "Pejzaż zimowy".

  16. Agata Piaszczyńska kl. II a - II miejsce w szkolnym konkursie plastycznym "Pejzaż zimowy".

  17. Paulina Łukasik kl. II a - III miejsce w szkolnym konkursie plastycznym "Pejzaż zimowy".

ROK 2009/2010

  1. Anna Rurka, Ewelina Kajmowicz, Klaudia Kamrowska, Martyna Kruszyna, Natalia Kosiek, Elżbieta Krupanek, Monika Rzepka, Sebastian Szczepański - III miejsce w VIII Rejonowym Konkursie Anglojęzycznych Miniatur Teatralnych organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Siemianowicach Śląskich.

  2. Lizoń Ola, Żbik Monika, Bula Patrycja -  II miejsce w mistrzostwach Siemianowic Śląskich  w tenisie stołowym.

  3. Przondziono Tomek, Przondziono Paweł,  Szczepański Sebastian - III miejsce w w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich  w tenisie stołowym.

  4. Lizoń Ola, Bula Patrycja, Kajmowicz Ewelina, Grzeżółkowska Magda, Krzemińska Roksana, Anders Ala, Wożniak Małgosia, Kalus Paulina, Kalus Wiktoria, Żbik Monika - I miejsce w  Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Podstawowych w mini siatkówce.

  5. Przondziono Tomek, Przondziono Paweł, Przondziono Michał, Wysocki Dominik, Skubała Robert, Burda Adam, Bubała Paweł, Baranowski Marcin, Stęplewski Kuba -  III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Podstawowych w mini siatkówce

  6. Lizoń Ola, Żbik Monika, Krzemińska Roksana, Bula Patrycja, Kajmowicz Ewelina, Grzeżółkowska Magda, Olszewska Patrycja, Olszewska Dominika, Krupanek Ela, Anders Ala Rzepka Monika - III miejsce w mini piłce ręcznej.

  7. Kruszyna Martyna - I miejsce 50m w zawodach pływackich stylem motylkowym.

  8. Korner Oliver - III miejsce  w zawodach pływackim stylem dowolnym.

  9. Marcin Baranowsk - III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.

  10. Julia Wnorowska, Natalia Wicik - I miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  11. Roksana Krzemińska, Weronika Zielewicz, Michał Gębica, Dominik Wysocki  - II miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  12. Michał Przondziono, Oliver Korner - III miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  13. Magda Szewczyk, Ola Suchanek, Olga Baranowska, Przemek Weintritt - wyróżnienie w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  14. Przemysław Mazur, Marcin Wicik  - I miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

  15. Paweł Korpok - II miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

  16. Agnieszka Ficek - III miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

  17. Marcin Baranowski - I miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

  18. Wiktoria Miszczyk - II miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

  19. Karolina Jaszczykowska - III miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

  20. Elżbieta Krupanek  - I miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

  21. Monika Żbik -  II miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

  22. Paweł Przondziono - II miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa z Języka Niemieckiego.

ROK 2008/2009

  1. Mateusz Karwat i Kuba Młynartowicz - I miejsce w konkursie bibliotecznym.

  2. Marta Korpok i Mikołaj Nowak - I miejsce w konkursie plastycznym "Wiosna".

  3. Dawid Grzywocz, Krzysztof Jonik, Patryk Sowa, Paulina Sowa i Dominik Raut - wyróżnienia w konkursie ekologicznym.

  4. Paulina Sowa, Marta Korpok i Mikołaj Nowak - wyróżnienia w konkursie "Piękne i wyraziste czytanie".

  5. Hubert Cichoń, Mikołaj Nowak i Norbert Ficek - wyróżnienia w konkursie plastycznym"Kosmos"

  6. Mateusz Karwat, Łukasz Knop i Mateusz Górecki - III miejsce w konkursie EKO - MATEMATYK.

  7. Aleksandra Krowiak, Oliwia Kuczyńska i Oliwia Jóźwiak - I miejsce w konkursie plastyczno - technicznym "Moje ulubione zwierzątko".

  8. Wiktoria Kiełczowska, Marta Gabryś i Radek Walczak - I miejsce w konkursie technicznym "Wiosenna gałązka".

  9. Aleksandra Krowiak - wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie recytatorskim.

  10. Beniamin Kajmowicz, Klaudia Kania, Mateusz Górecki, Julia Razakowska - wyróżnienie w konkursie "Święta, święta".

  11. Beniamin Kajmowicz, Antonina Więcławska i Michalina Bula - wyróżnienie w konkursie "Ja i moje marzenia" w ramach przeglądu Festiwalu Dzieci i Młodzieży.

  12. Dawid Drobik - wyróżnienie w miejskim konkursie recytatorskim.

  13. Dawid Drobik - I miejsce w Miejskim Konkursie informatyczny - "Malowanie na ekranie".

  14. Łukasz Łobodziński i Marcin Wicik - wyróżnienia w miejskim konkursie plastycznym "Ja i moje marzenia".

  15. Bartek Zaczkowski, Julia Krzemińska i Oliwer Korner - I miejsce w konkursie "Dzień Bałwana"

  16. Marcin Wicik i Łukasz Łobodziński - II miejsce w konkursie "Dzień Bałwana"

  17. Martyna Markiewicz - I miejsce w konkursie przyrodniczym "Ziemia woła SOS".

  18. Marcin Wicik - III miejsce w konkursie przyrodniczym "Ziemia woła SOS".

  19. Marcin Wicik i Martyna Markiewicz - IV miejsce w konkursie bibliotecznym "Dzieci z Bullerbyn".

  20. Martyna Markiewicz, Łukasz Łobodziński, Mariusz Wicik i Julia Krzemińska - wyróżnienie w konkursie "Sławni Polacy".

  21. Przemysław Mazur - I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Jestem Mistrzem Ortografii".

  22. Przemysław Mazur - III miejsce w konkursie miejskim "Jestem Mistrzem Ortografii".

  23. Olga Baranowska - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym "Janko Muzykant".

  24. Przemysław Mazur - I miejsce w konkursie ortograficznym "Walczymy o tytuł Mistrza Ortografii".

  25. Martyna Markiewicz - II miejsce w konkursie ortograficznym "Walczymy o tytuł Mistrza Ortografii".

  26. Paweł Wicik - III miejsce w konkursie ortograficznym "Walczymy o tytuł Mistrza Ortografii".

  27. Kinga Tomaszewska - I miejsce w Miejskim Konkursie z Języka Angielskiego "Wielka Brytania - dawniej i dziś"

  28. Maciej Siwek - II miejsce w Miejskim Konkursie z Języka Angielskiego "Wielka Brytania - dawniej i dziś".

  29. Arkadiusz Dronia - III miejsce w Miejskim Konkursie z Języka Angielskiego "Wielka Brytania - dawniej i dziś.

  30. Barbara Usnacht, Mateusz Lubczyński, Aleksandra Nowicka - III miejsce w IV Międzyszkolnym Festiwalu Zdrowia.

  31. Alicja Anders - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Święta, święta".

  32. Anna Rurka, Weronika Zielewicz i Agata Galilejczyk - III miejsce w I Miejskim Konkursie Gramatycznym "Gramatyczne Potyczki".

  33. Sandra Komisarz - wyróżnienie w konkursie "Ja i moje marzenia" w ramach Festiwalu Młodzieży Szkolnej.

  34. Arkadiusz Dronia - I miejsce w miejskim konkursie plastycznym "Portret Wojciech Korfantego".

  35. Paweł Dworczak - II miejsce w miejskim konkursie plastycznym "Portret Wojciech Korfantego".

  36. Karolina Woźniak - III miejsce w miejskim konkursie plastycznym "Portret Wojciech Korfantego".

  37. Maciej Siwek - I miejsce w konkursie miejski przyrodniczo - historyczny " Śladami wielkich odkrywców".

  38. Maciej Siwek - II miejsce w etapie miejskim oraz IV miejsce w regionie w konkursie "Znam mapę Azji".

  39. Tomaszewska Kinga i Maciej Siwek przejście do etapu regionalnego w Regionalnym Konkursie Przyrodniczym "Ziemia naszym wspólnym domem".

  40. Łukasz Skowronek - wyróżnienie w konkursie literackim "Zarażeni pozytywną energią" w ramach XVI "Tygodnia Ziemi" przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i Urząd Miasta Zabrze.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

XXIII Dyktando dla Uczniów Szkół Siemianowickich

Osiągnięcia Gim

OSIĄGNIĘCIA

ROK SZKOLNY 2017/2018

  1. Oliwia Zagórna  - kl. III a – finalista  Wojewódzkiego Konkursu wiedzy Historycznej –dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 2017/2018 - „REFORMACJA - 500 lat działalności w województwie śląskim i w Polsce”.

  2. Szymon Krzysiek - kl. II a - finalista VII Śląskiej Olimpiady Motoryzacyjnej

ROK SZKOLNY 2016/2017

  1. Radosław Walczak kl. III- Laureat konkursu przedmiotowego z chemii,
  2. Szymon Krzysiek, Oktawian Zimny i Sebastian Wicik kl. I - II miejsce w Ogólnopolskim konkursie BRD - etap powiatowy
  3. Radosław Bula, Bartek Czyszek, Wiktor Dydak, Bartek Górecki i Dorian Majer kl. II - II miejsce w Siemianowickim Turnieju E-sport
  4. D. Rant, K. Jonik, P. Sowa, P. Podyma, K. Niedziela, R. walczak kl. III, P. Świetlik kl. II, B. Górecki, S. Wicik kl. I - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich szkół gimnazjalnych w siatkówce,
  5. Mateusz Karwat i Dominik Gajda kl. III- zakwalifikowanie do finału 6 Olimpiady Motoryzacyjnej

ROK SZKOLNY 2015/2016

  1. Oliwia Jóźwiak kl. II a- I miejsce w pchnięciu kulą w Olimpiadzie LA w Siemianowicach Śląskich.
  2. Szymon Bieszczad kl. III a - III miejsce w biegu na 1000 m w Olimpiadzie LA w Siemianowicach Śląskich.
  3. Mikołaj Czajor, Marcin Fijoł kl. I, Dominik Rant, Patryk Sowa, Krzysztof Jonik, Piotr Podyma kl. II, Bartek Piątek, Szymon Bieszczad, Jakub Łokieć, Michał Musialik, Adrian Wojciechowski kl. III - II miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej.
  4. Karwat Mateusz kl. II, Górecki Mateusz kl. III - III miejsce w zawodach szachowych,
  5. Artur Rabenda kl. III - IV miejsce w VII konkursie regionalnym "Znam mapę Europy".
  6. Marta Zdrada kl. III - I miejsce w miejskim konkursie plastyczny pt.Krajobraz schizofrenii.
  7. Wiktoria Kuźnia kl. III - wyróżnienie w miejskim konkursie plastyczny pt.Krajobraz schizofrenii. 
  8. Mateusz Karwat kl. II a i Mateusz Górecki kl. III a- III miejsce w zawodach szachowych.
  9. Krzysztof Jonik kl. II a - I miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w tenisie stołowym.
  10. Krzysztof Jonik, Piotr Podyma kl. II a - Radosław Bula kl. I a - III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w tenisie stołowym.
  11. Artur Rabenda kl. III a - IV miejsce w VII w regionalnym konkursie "Palcem po mapie".
  12. Kinga Sikora kl. II a - I miejsce w konkursie wiedzy o teatrze.
  13. Dominik Gajda kl. II a i Jakub Jadwiszczok kl. III a - zakwalifikowanie do finału  V Olimpiady Motoryzacyjnej
  14. Agata Bujoczek, Artur Rabenda kl. IIIa, Radosław Walczak kl. IIa - II miejsce w konkursie międzyszkolnym "Siemianowice Śląskie - miasto Wojciecha Korfantego."
  15. Artur Rabenda kl. IIIa, Radosław Walczak kl. IIa, Zofia Kulisz kl. Ia - I miejsce w konkursie "Wiedza o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich" z okazji obchodów III dnia Samorządu Terytorialnego
  16. Bartłomiej Piątek kl. IIIa, Szymon Bieszczad kl. IIIa, - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych w Plażowej Piłce Siatkowej w kategorii chłopców

 ROK 2014/2015

  1. Przemek Mazur, Artur Rabenda i Marcin Wicik - II miejsce w II konkursie "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich"
  2. Marcin Wicik kl. III a w II Siemianowickim Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego.
  3. Przemysław Mazur kl. III b - I miejsce w XIII Miejskim Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Siemianowicach Śląskich (kategoria gimnazjum)h
  4. Paweł Korpok kl. III b- półfinalista Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK?-TAK!
  5. Alicja Bula, Martyna Markiewicz, Agnieszka Stalmach, Ania Bubała, Magdalena Szewczyk, Klaudia Kus, Kinga Wilk, Elżbieta Rozmus - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w siatkówce dziewcząt.
  6. Nicole Jonik kl. III a, Nicole Pająk kl. II a- II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w szachach.
  7. Przemysław Mazur kl. III b- LAUREAT konkursu przedmiotowego z geografii.
  8. Paweł Korpok kl. IIIb  -III miejsce V Siemianowicki Konkurs Ortograficzny.
  9. Przemysław Mazur kl. III b - II miejsce V Siemianowicki Konkurs Ortograficzny
  10. Marcin Wicik kl. III a - I Imiejsce w VI Konkursie Regionalnym "Palcem po mapie" - etap miejski;
  11. Przemysław Mazur kl. III b - I miejsce w VI Konkursie Regionalnym "Palcem po mapie" - etap miejski;
  12. Marcin Wicik, Dawid Drobik, Bartek Nogielski, Martyna Markiewicz, Alicja Bula - I miejsce w Trójboju Matejskowskim,
  13. Dawid Jadwiszczok kl. III a - I miejsce w Olimpiadzie Motoryzacyjnej - etap szkolny i zakwalifikowanie do etapu rejonowego.
  14. Jakub Jadwiszczok kl. II a - II miejsce w Olimpiadzie Motoryzacyjnej - etap szkolny i zakwalifikowanie do etapu rejonowego.
  15. Daniel Brol kl. III a - III miejsce w Olimpiadzie Motoryzacyjnej - etap szkolny i zakwalifikowanie do etapu rejonowego.
  16. Dawid Wożnica kl. III a - I miejsce w zawodach pływackich stylem motylkowym na 50 m.
  17. Nicola Jonik kl. III a i Niol Pająk kl. II a - II miejsce w zawodach szachowych.
  18. Woźnica Dawid kl. III a, Czyszek Przemysław kl. III b, Korpok Paweł kl. III b, Braksator Oskar kl. III b, Wicik Marcin kl. III a, Podyma Piotr kl. I a - III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.
  19. Paweł Korpok kl. III b - I miejsce w Konkursie Polonistycznym Potyczki językowe organizowanym przez ZSTiO nr 4 w Chorzowie.
  20. Przemysław Mazur kl. III b - III miejsce w Konkursie Polonistycznym Potyczki językowe organizowanym przez ZSTiO nr 4 w Chorzowie.
  21. Przemysław Mazur kl. III b- przejście do II etapu konkursu przedmiotowego z geografii.
  22. Przemysław Mazur kl. III b - przejście do II  etapu konkursu przedmiotowego z matematyki.
  23. Klaudia Kus kl. III a zakwalifikowanie pracy plastycznej do wernisażu.
  24. Dawid Drobik kl. III b zakwalifikowanie pracy plastycznej do wernisażu.

ROK 2013/2014

  1. Agata Bujoczek, Dawid Jadwiszczok, Paweł Smiczek  kl. I a-  II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym  Tradycja śląska w języku.
  2. Przemysław Mazur kl. II b- II miejsce w IV Siemianowickim Konkursie Ortograficznym
  3. Wiktorii Miszczyk kl. III a, Artura Rabendy kl. I i Przemka Mazura kl. II b -II miejsce Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich;
  4. Przemysław Mazur kl. II b- I miejsce w XII Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych;
  5. Marcin Wicik kl. II a - LAUREAT konkursu przedmiotowego z geografii;
  6. Przemysław Mazur kl. II b - II miejsce w V regionalnym konkursie "Palcem po mapie Afryki i Australii" -FINAŁ;
  7. Przemysław Mazur kl. II b - III miejsce w V regionalnym konkursie "Palcem po mapie Afryki i Australii" - etap miejski;
  8. Marcin Wicik - kl. II a - FINALISTA konkursu przedmiotowego z historii
  9. Marcin Wicik kl. II a przejście do II i III etapu konkursu przedmiotowego z geografii;
  10. Miszczyszyn K., Dudek K., Kalus P., Woźniak M., Spławska P., Jaszczykowska K., Kania K. Bujoczek A., Prokopczuk N., Jonik K., Szewczyk M., Stalmach A. - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowice Śląskich w Piłce Koszykowej;
  11. Małgorzata Woźniak, Lidia Małecka, Magdalena Płonka kl. III a - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Palenie jest słabe";
  12. Klaudia Kania, Natalia Prokopczuk, Magdalena Szewczyk, Agnieszka Stalmach, Martyna Markiewicz, Kamila Dudek, Paulina Spławska, Małgorzata Woźniak, Klaudia Miszczyszyn, Karolina Jaszczykowska - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Piłce Ręcznej;
  13. Bartłomiej Nogielski kl. II a- zakwalifikowanie do finału XV Rejonowego Konkursu Mitologicznego;
  14. Paweł Smiczek kl. I a- zakwalifikowanie do finału XV Rejonowego Konkursu Mitologicznego;

ROK 2012/2013

  1. Marcin Wicik kl. I a- I miejsce w IV Regionalnym Konkursie "Palcem po mapie świata..."
  2. Marcin Wicik kl. I a przejście do II etapu konkursu przedmiotowego z geografii.
  3. Przemysław Mazur kl. I b - I miejsce w III Miejskim Konkursie Ortograficznym;
  4. M. Cudek, P. Kalus, A Rurka, D. Jadwiszczok, P. Mazur- II miejsce w konkursie "Tradycja śląska w języku"
  5. Przemysław Mazur kl. I b- II miejsce w XI konkursie wiedzy o Krajach Anglojęzycznych;

ROK 2011/2012

  1. Aleksandra Nowicka kl. III b - II miejsce II miejsce w X Konkursie Wiedzy o Krajach Anglosaskich.
  2. Klaudia Korfanty kl. III b - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.
  3. Joanna Grosicka kl. III b - I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
  4. Wiktoria Matys kl. I a- II miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
  5. Artur Staszewski kl. III a - III miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
  6. Grosicka Joanna, Rom Marcelina, Korfanty Klaudia, Komisarz Sandra, Woźniak Karolina, Wysocka Patrycja, Gawron Karolina, Usnacht Barbara, Pająk Marlena, Żbik Monika, Rzepka Monika- II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Piłce Ręcznej.
  7. Ola Lizoń, Klaudia Korfanty, Patrycja Bula - I miejsce w Miejskich Zawodach w Tenisie Stołowym.
  8. Korfanty Klaudia, Wysocka Patrycja, Woźniak Karolina, Strzelczyk Dominika, Bula Patrycja, Pająk Marlena, Usnacht Barbara- II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Siatkówce.
  9. Woźniak Mateusz, Waligóra Kamil, Trela Adam, Wysocki Dominik, Skubała Robert, Lubczyński Mateusz, Musialik Karol, Gaweł Marcin- III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Siatkówce.
  10. Korfanty Klaudia, Wysocka Patrycja, Bula Patrycja, Lizoń Aleksandra, Pająk Marlena, Rzepka Monika, Gawron Karolina, Usnacht Barbara, Anders Alicja - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Koszykówce.

ROK 2010/2011

  1. Zeler Patrycja, Usnacht Barbara, Lizoń Aleksandra – III miejsce w turnieju tenisa stołowego.
  2. Natalia Jednaka, Paulina Rytwińska, Martyna Korfanty, Jakub Nyk, Jakub Gabrysiak - IV miejsce w V Trójboju Matejkowskim organizowanym przez II LO w Siemianowicach Śląskich.
  3. Bartłomej Ogorzałek laureat Literackiego Konkursu "Kolega przyjaciel czy wróg" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
  4. Orpych Anna,  Zeler Patrycja,  Klima Dominika, Gawron Karolina, Woźniak Karolina, Wysocka Patrycja, Długosz Magdalena, Krupanek Elżbieta - II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.
  5. Nyk Jakub, Gabrysiak Jakub, Kałka Sebastian, Sularz Dawid, Biniecki Mateusz, Szałkowski Mateusz, Musialik Karol (R) - IV miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.
  6. Rataj Magdalena, Korfanty Martyna, Orpych Anna, Zeler Patrycja, Jednaka Natalia, Rytwińska Paulina, Korfanty Klaudia, Komisarz Sandra, Usnacht Barbara, Gawron Karolina, Woźniak Karolina, Wysocka Patrycja, Pająk Marlena, Klima Dominika – II miejsce w turnieju piłki ręcznej.
  7. Nyk Jakub, Gabrysiak Jakub, Kałka Sebastian, Rudziński Paweł, Biniecki Mateusz, Stalmach Krzysztof, Cios Marcin,  Lenczowski Tomasz, Prokopczuk Mateusz, Trela Adam,  Musialik Paweł, Skubała Robert - III miejsce w turnieju piłki ręcznej.
  8. Nowicka Aleksandra, Kruszyna Martyna, Rom Marcelina, Cebula Martyna, Gaweł Karolina, Jednaka Natalia, Korfanty Martyna, Kyzioł Katarzyna – III miejsce w sztafecie pływackiej.

ROK 2009/2010

  1. Bochynek Ola, Cofor Dominika, Czech Kinga, Fuchs Justyna, Kłodnicka Sandra, Nowacka Sylwia, Rytwińska Paulina, Usnacht Majka, Jednaka Natalia, Korfanty Martyna, Orpych Ania - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt.

  2. Fuchs Justyna, Usnacht Majka, Usnacht Basia - III miejsce w turnieju tenisa stołowego.

  3. Nyk Kuba, Gabrysiak Kuba, Rudziński Paweł - IV miejsce w turnieju tenisa stołowego

  4. Bochynek Ola, Cofor Dominika, Czech Kinga, Fuchs Justyna, Golasińska Roksana, Nowacka Sylwia, Rytwińska Paulina, Usnacht Majka, Jednaka Natalia -  I miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.

  5. Cofor Dominika, Czech Kinga, Golasińska Roksana, Nowacka Sylwia, Rytwińska Paulina, Usnacht Majka, Jednaka Natalia - I miejsce w Zawodach Rejonowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. (etap miejski), IV miejsce w województwie

  6. Chwałkowski Patryk, Janek Michał, Toporek Adam, Nyk Kuba, Rudziński Paweł,  Gabrysiak Kuba, Cebula Bartek - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych w siatkówce chłopców.

  7. Nowicka Aleksandra - II miejsce w zawodach pływackich  na dystansie 50m stylem motylkowym.

  8. Jakub Nyk  - II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.

  9. Karolina Gaweł  - III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.

  10. Jakub Nyk, Marcin Cios, Karolina Gaweł -  I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.

  11. Agnieszka Hawrot -  I miejsce w konkursie wiedzy o teatrze – konkurs szkolny z okazji Dnia Teatru.

  12. Paulina Ziętek  - II miejsce w konkursie wiedzy o teatrze – konkurs szkolny z okazji Dnia Teatru.

  13. Joanna Grosicka - III miejsce w konkursie wiedzy o teatrze – konkurs szkolny z okazji Dnia Teatru.

  14. Sylwia Nowacka, Roksana Golasińska - I miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  15. Karolina Gaweł, Julia Wojciechowska, Natalia Galos -  II miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  16. Michał Majorek, Daniel Węgierski - III miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  17. Karolina Woźniak, Patrycja Wysocka - wyróżnienie  w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  18. Michał Furdzik - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym "Estrada Młodych - 2010".

  19. Karolina Bigos – wyróżnienie w Konkursie Polonistycznym „W kręgu poezji Juliusza Słowackiego” organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  20. Dominika Cofor, Maria Usnacht, Paulina Ziętek - zakwalifikowanie się i udział w  rejonowym etapie Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

  21. Agnieszka Hawrot - II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Geologiczno - Mineralogicznym organizowanym w ramach II Chorzowskiego Festiwalu Nauki przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie .

  22. Agnieszka Hawrot, Michał Janek - I miejsce w V Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie organizowanym w ramach II Chorzowskiego Festiwalu Nauki przez Gimnazjum nr 7 w Chorzowie.

  23. Maria Usnacht, Paulina Ziętek, Agnieszka Hawrot, Michał Janek, Piotr Marcjanek - III miejsce w IV Trójboju Matejkowskim organizowanym przez II LO w Siemianowicach Śląskich.

  24. Monika Zięba, Paweł Marszałek - II miejsce w VI Rejonowym Konkursie "Europejskie Kolędowanie".

  25. Mateusz Chudy - I miejsce w Konkursie Informatycznym "e - TAKTYK" organizowanym przez ZSTiO "Meritum".

  26. Aleksandra Bochynek - II miejsce w Konkursie Informatycznym "e - TAKTYK" organizowanym przez ZSTiO "Meritum".

  27. Adam Toporek - III miejsce w Konkursie Informatycznym "e - TAKTYK" organizowanym przez ZSTiO "Meritum".

  28. Michał Janek - zakwalifikowanie się i udział w  rejonowym etapie Konkursu Przedmiotowego z geografii.

  29. Michał Janek - wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Geologiczno - Mineralogicznym organizowanym w ramach II Chorzowskiego Festiwalu Nauki przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie.

  30. Sylwia Nowacka - zakwalifikowanie się do II etapu finałowego  Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowy  -"Rzeźbiarze powierzchni Ziemi".

ROK 2008/2009

  1. Agnieszka Hawrot, Michał Janek - zakwalifikowanie do rejonowego etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii.
  2. Paulina Długajczyk - miejski konkurs plastyczny "Święta święta" - wyróżnienie.
  3. Karolina Gaweł - szkolny etap X konkursu mitologicznego - I miejsce.
  4. Arek Ferdyn - szkolny etap X konkursu mitologicznego - II miejsce.
  5. Justyna Ruda, Dawid Kuczyński, Patryk Widurski - konkurs matematyczny "Myśl logicznie i praktycznie - III miejsce.
  6. Bochynek Aleksandra, Agnieszka Hawrot, Maria Usnacht - konkurs matematyczny "Myśl logicznie i praktycznie - II miejsce.
  7. Laura Majorek, Angelika Łysy - konkurs ekologiczny "Pejzaż mojej ziemi" (konkurencja plastyczna ) - III miejsce.
  8. Justyna Wąchała - konkurs ekologiczny "Pejzaż mojej ziemi" (konkurencja literacka) - II miejsce.
  9. Agnieszka Hawrot, Michał Janek - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  10. Justyna Wąchała - II miejsce w Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Pejzaż mojej Ziemi" organizowanym przez Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec" i Gimnazjum nr 14 w Katowicach.
  11. Laura Majorek, Angelika Łysy - III miejsce Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Pejzaż mojej Ziemi" organizowanym przez Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec" i Gimnazjum nr 14 w Katowicach.
  12. Aleksandra Bochynek, Agnieszka Hawrot, Maria Usnacht - II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Myśl praktycznie i logicznie" organizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Siemianowicach Śląskich.
  13. Justyna Fuchs - I miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w tenisie stołowym.

ROK 2007/2008

  1. Anna Celuch - kl. IIIa - I miejsce w VI Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych.
  2. Anna Celuch - kl. IIIa - II miejsce w V Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego dla uczniów gimnazjów Siemianowic Śląskich.
  3. Magdalena Kielanowska - kl. IIIc, Patrycja Piróg - kl. IIIa i Torsten Urzyński - kl. IIIb - I miejsce drużynowo w konkursie z języka niemieckiego w ramach IX Tygodnia Języków Obcych organizowanego przez Gimnazjum nr 10 w Chorzowie.
  4. Anna Celuch, Arkadiusz Nicpoń i Izabela Zatwardnicka - kl. IIIa - III miejsce drużynowo w konkursie z języka angielskiego w ramach IX Tygodnia Języków Obcych organizowanego przez Gimnazjum nr 10 w Chorzowie.
  5. Sebastian Smelka - kl. IIIa - I miejsce w konkursie plastycznym "Siemianowice - Moje Miasto"
  6. Anna Celuch - kl. IIIa - udział w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.
  7. Arkadiusz Nicpoń, Weronika Skubała, Anna Więcławska - III miejsce w V Konkursie Wiedzy "Siemianowice Śląskie - Moje Miasto"
  8. Patrycja Piróg - kl. IIIa - V miejsce w III Edycji Konkursu Recytacji Poezji Niemieckiej w Bytomiu (wygranie tygodniowego pobytu w Recklinghausen)
  9. Magdalena Kielanowska, Aleksandra Abłażewicz - kl. IIIc - wyróżnienie w Konkursie Recytacji Poezji Niemieckiej w Bytomiu
  10. Michał Lempa, Patryk Baran, Anna Celuch - kl.IIIa , Klaudia Wojciechowska - kl. III b oraz Małgorzata Grzywocz, Magdalena Kielanowska - IIIc - zajęcie III miejsca w Trójboju Matejkowskim (konkurs międzyszkolny)
  11. Agnieszka Hawrot - kl.Ia i Anna Celuch - kl. IIIa - przejście do etapu miejskiego konkursu o "Kulturze krajów anglojęzycznych"
  12. Klaudia Wojciechowska - kl.III b - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Święta, Święta"
  13. Arkadiusz Ferdyn - zakwalifikowanie się i udział w finale IX Konkursu Mitologicznego organizowanego przez ZSO nr 2 w Świętochłowicach.
  14. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
    1. Geografia: Arkadiusz Nicpoń - klasa IIIa.
    2. Język angielski: Anna Celuch - klasa IIIa.
    3. Biologia: Magdalena Kielanowska - klasa IIIc.
    4. Język polski:
      • Anna Celuch - klasa IIIa.
      • Izabela Zatwardnicka - klasa IIIa.
      • Magdalena Kielanowska - klasa IIIc.

ROK 2006/2007

  1. Anna Celuch - I miejsce (ex aequo) w IV Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów Siemianowic Ślaskich.
  2. Wioletta Próchniak, Paweł Matyszok - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  3. Paweł Matyszok - zakwalifikowanie się do finału Rejonowego Konkursu Mitologicznego organizowanego przez LO w Świętochłowicach.
  4. Oliwia Razakowska i Izabela Komraus -zakwalifikowanie się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
  5. Angelika Wałach, Karolina Kuchta - wyróżnienie w Konkursie Piosenki Integracyjnej pn. "Ty i ja jeden świat chcemy i możemy".
  6. Rafał Bury - III miejsce w XXX Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu międzyszkolnym.
  7. Rafał Bury - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie dotyczącym Świąt Bożego Narodzenia, w kategorii:  strona internetowa.
  8. Łukasz Galos - wyróżnienie w  Międzyszkolnym Konkursie dotyczącym Świąt Bożego Narodzenia, w kategorii:  strona internetowa.
  9. Izabela Komraus, Aleksandra Fleger, Wioletta Próchniak, Natalia Hoczyk - wyróżnienie w międzyszkolnym Konkursie Anglojęzycznych Miniatur Teatralnych.
  10. Łukasz Galos, Marek Pękala - II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Myśl praktycznie i logicznie".
  11. Wyniki w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez Referat Sportu UM:
    • I miejsce w piłce ręcznej chłopców
    • I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
    • II miejsce w biegach przełajowych chłopców
    • III miejsce w pływaniu chłopców
    • III miejsce w koszykówce chłopców
    • II miejsce w piłce siatkowej chłopców
    • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt
    • II miejsce w piłce nożnej halowej chłopców

ROK 2005/2006

  1. Paweł Matyszok - zajęcie IX miejsca w finale VII Rejonowego Konkursu Mitologicznego organizowanego przez ZSO nr 2 w Świętochłowicach.
  2. Zbiorowe wyróżnienie dla uczniów za prace pn. "Kwaśne opady" w II edycji Miejskiego Konkursu Chemicznego.
  3. Magdalena Kielanowska - I miejsce w Konkursie Fotograficznym "Moje miasto - moje miejsce" organizowanym przez miejską Bibliotekę Publiczną w Siemianowicach Śląskich.
  4. Małgorzata Grzywocz - II miejsce w Konkursie Fotograficznym "Moje miasto - moje miejsce" organizowanym przez miejską Bibliotekę Publiczną w Siemianowicach Śląskich.
  5. Patrycja Muc - II miejsce w Konkursie Fotograficznym "Moje miasto - moje miejsce" organizowanym przez miejską Bibliotekę Publiczną w Siemianowicach Śląskich.
  6. Jakub Lichosik - wyróżnienie w Międzygimnazjalnym Konkursie "Siemianowice - moje miasto".
  7. Wyniki w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez ReferatSportu UM:
    • III miejsce w klasyfikacji generalnej, a w poszczególnych konkurencjach
    • I miejsce w piłce ręcznej chłopców
    • I miejsce w biegach przełajowych chłopców
    • I miejsce w szachach chłopców
    • II miejsce w siatkówce chłopców
    • III miejsce w pływaniu chłopców
    • III miejsce w tenisie stołowym chłopców
    • III miejsce w koszykówce chłopców
    • III miejsce w piłce nożnej chłopców
    • III miejsce w biegach przełajowych dziewcząt
    • III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt
    • III miejsce w siatkówce dziewcząt
  8. Aleksandra Fleger - II miejsce w Turnieju o puchar Dyrektora SP nr 5 w tenisie stołowym.
  9. Aleksandra Fleger - VI miejsce w Turnieju Grand Prix w tenisie stołowym.
  10. Wyniki w Rejonowych Zawodach w Chorzowie:
    • II miejsce w piłce ręcznej chłopców.
    • V miejsce w biegach przełajowych chłopców.
    • V miejsce w szachach chłopców.

ROK 2004/2005

  1. Katarzyna Draga - II miejsce w V Konkursie Polonistycznym pt "Twórczość Literacka Polskich Noblistów" organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Chorzowie.
  2. Katarzyna Strzelczyk - wyróżnienie w V Konkursie Polonistycznym pt "Twórczość Literacka Polskich Noblistów" organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Chorzowie.
  3. Paweł Matyszok - udział w finale VI Rejonowego Konkursu Mitologicznego organizowanego przez ZSO nr 2 w Świętochłowicach.
  4. Irena Wanot - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
  5. Iwona Chwałek i Paweł Torwert - wyróżnienie w Miejskim Konkursie "Chemiczne rymowanki, rebusy, zgadywanki w ciekawej oprawie plastycznej".
  6. II miejsce w IV międzyszkolnym konkursie "U nas w Europie".
  7. Patrycja Strzelczyk - wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Pod gwiazdami Europy".
  8. Sebastian Inglot, Barbara Dydak, Katarzyna Strzelczyk - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  9. Sebastian Inglot - II miejsce w "Lidze Strzeleckiej".
  10. Wyniki w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez Referat Sportu UM:
    • W generalnej klasyfikacji Gimnazjum wywalczyło III m-ce w Siemianowicach Śl., a w poszczególnych konkurencjach
    • I miejsce w siatkówce chłopców
    • II miejsce w koszykówce chłopców
    • III miejsce w szachach chłopców
    • II miejsce w kategorii dwubój nowoczesny
    • I miejsce w siatkówce dziewcząt
    • I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
    • II miejsce w biegach przełajowych dziewcząt
    • II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt
    • II miejsce w koszykówce dziewcząt
    • II miejsce w dwuboju nowoczesnym dziewcząt
  11. Wyniki Rejonowych Zawodów w Chorzowie:
    • II miejsce w siatkówce chłopców
    • III miejsce w szachach chłopców
    • II miejsce w siatkówce dziewcząt
    • V miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
    • V miejsce w biegach przełajowych dziewcząt

ROK 2003/2004

  1. Czworo uczniów zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  2. Dominika Bonczek, Olga Straszak - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
  3. Katarzyna Gaweł - udział w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego - zakwalifikowanie się do ostatniego, finałowego etapu - uzyskanie tytułu finalisty.
  4. Dominika Bonczek, Katarzyna Gaweł, Agnieszka Chromińska - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "U nas w Europie".
  5. Zbiorowe wyróżnienie w Konkursie "Anglojęzyczne Miniatury Teatralne".
  6. I miejsce drużynowo w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek" organizowanym przez LO im. J. Słowackiego w Chorzowie.
  7. Iwona Lubczyńska - I miejsce w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek".
  8. Aleksandra Chromińska - tytuł laureata w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek".
  9. Dominika Bonczek - tytuł laureata w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek".
  10. Adrian Nowacki - wyróżnienie i nagroda III stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".
  11. Aleksandra Chromińska i Adrian Nowacki - zakwalifikowali się do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
  12. Iwona Lubczyńska - III miejsce w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wieku".
  13. Aleksandra Chromińska, Dominika Bonczek - wyróżnienia w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wieku".
  14. I miejsce drużynowo w >VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek" organizowanym przez I LO im. J Słowackiego w Chorzowie.
  15. Wyniki w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez Referat Sportu UM:
    • W generalnej klasyfikacji Gimnazjum nr 5 wywalczyło II miejsce w Siemianowicach Śląskich, a w poszczególnych konkurencjach
    • I miejsce w siatkówce chłopców
    • II miejsce w koszykówce chłopców
    • II miejsce w biegach przełajowych chłopców
    • II miejsce w dwuboju nowoczesnym chłopców
    • I miejsce w biegach przełajowych dziewcząt
    • II miejsce w koszykówce dziewcząt
    • III miejsce w dwuboju nowoczesnym dziewcząt
  16. Wyniki Zawodów Rejonowych w Chorzowie:
    • II miejsce w siatkówce chłopców
    • III miejsce w biegach przełajowych dziewcząt.

ROK 2002/2003

  1. Udział uczniów w Konkursie Radia Katowice "Dyktando 2003".
  2. Dominika Bonczek, Emilia Tomala, Monika Tomala - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  3. Michał Basiński - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  4. Robert Bożek - IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie fizycznym "Łowcy Talentów".
  5. Dominika Bonczek - III miejsce w kategorii wiersz ekologiczny w konkursie organizowanym przez Muzeum Górnictwa w Zabrzu z okazji Tygodnia Ziemi.
  6. Czworo uczniów 2006 zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  7. I miejsce drużynowo w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.
  8. Marcin Paczkowski - I miejsce w rywalizacji indywidualnej w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.
  9. Aleksandra Chromińska i Adrian Nowacki - bardzo dobry wynik i nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".
  10. II miejsce dziewcząt w konkurencji biegi sztafetowe w Rejonowych Zawodach w Chorzowie.
  11. I miejsce dziewcząt w konkurencji tenis stołowy w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich.
  12. II miejsce dziewcząt w konkurencji tenis stołowy w Rejonowych Zawodach w Chorzowie.
  13. II miejsce chłopców w konkurencji piłka siatkowa w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich.
  14. II miejsce chłopców w konkurencji piłka ręczna w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich.
  15. III miejsce we współzawodnictwie sportowym siemianowickich szkół gimnazjalnych.

ROK 2001/2002

  1. Małgorzata Popek, Natalia Kuczmierczyk - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  2. Tomasz Spyra - I miejsce w konkursie przedmiotowym z matematyki dla gimnazjalistów organizowanym przez I LO w Siemianowicach Śląskich.
  3. Krzysztof Operskalski - zakwalifikowanie się do finału I wojewódzkiego konkursu "Przygoda z matematyką" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

ROK 2000/2001

  1. Dominika Kaślewicz - II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim i zakwalifikowanie się do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.

ROK 1999/2000

  1. Joanna Giza - udział w "Wigilii z Klanem" - wyborze statystów do telenoweli "Klan" - występ w serialu - odegranie niewielkiej rólki.
  2. III miejsce chłopców w konkurencji biegi przełajowe w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich.