Osiągnięcia Gim

OSIĄGNIĘCIA

ROK SZKOLNY 2017/2018

  1. Oliwia Zagórna  - kl. III a – finalista  Wojewódzkiego Konkursu wiedzy Historycznej –dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 2017/2018 - „REFORMACJA - 500 lat działalności w województwie śląskim i w Polsce”.

  2. Szymon Krzysiek - kl. II a - finalista VII Śląskiej Olimpiady Motoryzacyjnej

ROK SZKOLNY 2016/2017

  1. Radosław Walczak kl. III- Laureat konkursu przedmiotowego z chemii,
  2. Szymon Krzysiek, Oktawian Zimny i Sebastian Wicik kl. I - II miejsce w Ogólnopolskim konkursie BRD - etap powiatowy
  3. Radosław Bula, Bartek Czyszek, Wiktor Dydak, Bartek Górecki i Dorian Majer kl. II - II miejsce w Siemianowickim Turnieju E-sport
  4. D. Rant, K. Jonik, P. Sowa, P. Podyma, K. Niedziela, R. walczak kl. III, P. Świetlik kl. II, B. Górecki, S. Wicik kl. I - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich szkół gimnazjalnych w siatkówce,
  5. Mateusz Karwat i Dominik Gajda kl. III- zakwalifikowanie do finału 6 Olimpiady Motoryzacyjnej

ROK SZKOLNY 2015/2016

  1. Oliwia Jóźwiak kl. II a- I miejsce w pchnięciu kulą w Olimpiadzie LA w Siemianowicach Śląskich.
  2. Szymon Bieszczad kl. III a - III miejsce w biegu na 1000 m w Olimpiadzie LA w Siemianowicach Śląskich.
  3. Mikołaj Czajor, Marcin Fijoł kl. I, Dominik Rant, Patryk Sowa, Krzysztof Jonik, Piotr Podyma kl. II, Bartek Piątek, Szymon Bieszczad, Jakub Łokieć, Michał Musialik, Adrian Wojciechowski kl. III - II miejsce w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej.
  4. Karwat Mateusz kl. II, Górecki Mateusz kl. III - III miejsce w zawodach szachowych,
  5. Artur Rabenda kl. III - IV miejsce w VII konkursie regionalnym "Znam mapę Europy".
  6. Marta Zdrada kl. III - I miejsce w miejskim konkursie plastyczny pt.Krajobraz schizofrenii.
  7. Wiktoria Kuźnia kl. III - wyróżnienie w miejskim konkursie plastyczny pt.Krajobraz schizofrenii. 
  8. Mateusz Karwat kl. II a i Mateusz Górecki kl. III a- III miejsce w zawodach szachowych.
  9. Krzysztof Jonik kl. II a - I miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w tenisie stołowym.
  10. Krzysztof Jonik, Piotr Podyma kl. II a - Radosław Bula kl. I a - III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w tenisie stołowym.
  11. Artur Rabenda kl. III a - IV miejsce w VII w regionalnym konkursie "Palcem po mapie".
  12. Kinga Sikora kl. II a - I miejsce w konkursie wiedzy o teatrze.
  13. Dominik Gajda kl. II a i Jakub Jadwiszczok kl. III a - zakwalifikowanie do finału  V Olimpiady Motoryzacyjnej
  14. Agata Bujoczek, Artur Rabenda kl. IIIa, Radosław Walczak kl. IIa - II miejsce w konkursie międzyszkolnym "Siemianowice Śląskie - miasto Wojciecha Korfantego."
  15. Artur Rabenda kl. IIIa, Radosław Walczak kl. IIa, Zofia Kulisz kl. Ia - I miejsce w konkursie "Wiedza o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich" z okazji obchodów III dnia Samorządu Terytorialnego
  16. Bartłomiej Piątek kl. IIIa, Szymon Bieszczad kl. IIIa, - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych w Plażowej Piłce Siatkowej w kategorii chłopców

 ROK 2014/2015

  1. Przemek Mazur, Artur Rabenda i Marcin Wicik - II miejsce w II konkursie "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich"
  2. Marcin Wicik kl. III a w II Siemianowickim Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego.
  3. Przemysław Mazur kl. III b - I miejsce w XIII Miejskim Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Siemianowicach Śląskich (kategoria gimnazjum)h
  4. Paweł Korpok kl. III b- półfinalista Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK?-TAK!
  5. Alicja Bula, Martyna Markiewicz, Agnieszka Stalmach, Ania Bubała, Magdalena Szewczyk, Klaudia Kus, Kinga Wilk, Elżbieta Rozmus - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w siatkówce dziewcząt.
  6. Nicole Jonik kl. III a, Nicole Pająk kl. II a- II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w szachach.
  7. Przemysław Mazur kl. III b- LAUREAT konkursu przedmiotowego z geografii.
  8. Paweł Korpok kl. IIIb  -III miejsce V Siemianowicki Konkurs Ortograficzny.
  9. Przemysław Mazur kl. III b - II miejsce V Siemianowicki Konkurs Ortograficzny
  10. Marcin Wicik kl. III a - I Imiejsce w VI Konkursie Regionalnym "Palcem po mapie" - etap miejski;
  11. Przemysław Mazur kl. III b - I miejsce w VI Konkursie Regionalnym "Palcem po mapie" - etap miejski;
  12. Marcin Wicik, Dawid Drobik, Bartek Nogielski, Martyna Markiewicz, Alicja Bula - I miejsce w Trójboju Matejskowskim,
  13. Dawid Jadwiszczok kl. III a - I miejsce w Olimpiadzie Motoryzacyjnej - etap szkolny i zakwalifikowanie do etapu rejonowego.
  14. Jakub Jadwiszczok kl. II a - II miejsce w Olimpiadzie Motoryzacyjnej - etap szkolny i zakwalifikowanie do etapu rejonowego.
  15. Daniel Brol kl. III a - III miejsce w Olimpiadzie Motoryzacyjnej - etap szkolny i zakwalifikowanie do etapu rejonowego.
  16. Dawid Wożnica kl. III a - I miejsce w zawodach pływackich stylem motylkowym na 50 m.
  17. Nicola Jonik kl. III a i Niol Pająk kl. II a - II miejsce w zawodach szachowych.
  18. Woźnica Dawid kl. III a, Czyszek Przemysław kl. III b, Korpok Paweł kl. III b, Braksator Oskar kl. III b, Wicik Marcin kl. III a, Podyma Piotr kl. I a - III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.
  19. Paweł Korpok kl. III b - I miejsce w Konkursie Polonistycznym Potyczki językowe organizowanym przez ZSTiO nr 4 w Chorzowie.
  20. Przemysław Mazur kl. III b - III miejsce w Konkursie Polonistycznym Potyczki językowe organizowanym przez ZSTiO nr 4 w Chorzowie.
  21. Przemysław Mazur kl. III b- przejście do II etapu konkursu przedmiotowego z geografii.
  22. Przemysław Mazur kl. III b - przejście do II  etapu konkursu przedmiotowego z matematyki.
  23. Klaudia Kus kl. III a zakwalifikowanie pracy plastycznej do wernisażu.
  24. Dawid Drobik kl. III b zakwalifikowanie pracy plastycznej do wernisażu.

ROK 2013/2014

  1. Agata Bujoczek, Dawid Jadwiszczok, Paweł Smiczek  kl. I a-  II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym  Tradycja śląska w języku.
  2. Przemysław Mazur kl. II b- II miejsce w IV Siemianowickim Konkursie Ortograficznym
  3. Wiktorii Miszczyk kl. III a, Artura Rabendy kl. I i Przemka Mazura kl. II b -II miejsce Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich;
  4. Przemysław Mazur kl. II b- I miejsce w XII Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych;
  5. Marcin Wicik kl. II a - LAUREAT konkursu przedmiotowego z geografii;
  6. Przemysław Mazur kl. II b - II miejsce w V regionalnym konkursie "Palcem po mapie Afryki i Australii" -FINAŁ;
  7. Przemysław Mazur kl. II b - III miejsce w V regionalnym konkursie "Palcem po mapie Afryki i Australii" - etap miejski;
  8. Marcin Wicik - kl. II a - FINALISTA konkursu przedmiotowego z historii
  9. Marcin Wicik kl. II a przejście do II i III etapu konkursu przedmiotowego z geografii;
  10. Miszczyszyn K., Dudek K., Kalus P., Woźniak M., Spławska P., Jaszczykowska K., Kania K. Bujoczek A., Prokopczuk N., Jonik K., Szewczyk M., Stalmach A. - III miejsce w Mistrzostwach Siemianowice Śląskich w Piłce Koszykowej;
  11. Małgorzata Woźniak, Lidia Małecka, Magdalena Płonka kl. III a - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Palenie jest słabe";
  12. Klaudia Kania, Natalia Prokopczuk, Magdalena Szewczyk, Agnieszka Stalmach, Martyna Markiewicz, Kamila Dudek, Paulina Spławska, Małgorzata Woźniak, Klaudia Miszczyszyn, Karolina Jaszczykowska - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Piłce Ręcznej;
  13. Bartłomiej Nogielski kl. II a- zakwalifikowanie do finału XV Rejonowego Konkursu Mitologicznego;
  14. Paweł Smiczek kl. I a- zakwalifikowanie do finału XV Rejonowego Konkursu Mitologicznego;

ROK 2012/2013

  1. Marcin Wicik kl. I a- I miejsce w IV Regionalnym Konkursie "Palcem po mapie świata..."
  2. Marcin Wicik kl. I a przejście do II etapu konkursu przedmiotowego z geografii.
  3. Przemysław Mazur kl. I b - I miejsce w III Miejskim Konkursie Ortograficznym;
  4. M. Cudek, P. Kalus, A Rurka, D. Jadwiszczok, P. Mazur- II miejsce w konkursie "Tradycja śląska w języku"
  5. Przemysław Mazur kl. I b- II miejsce w XI konkursie wiedzy o Krajach Anglojęzycznych;

ROK 2011/2012

  1. Aleksandra Nowicka kl. III b - II miejsce II miejsce w X Konkursie Wiedzy o Krajach Anglosaskich.
  2. Klaudia Korfanty kl. III b - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.
  3. Joanna Grosicka kl. III b - I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
  4. Wiktoria Matys kl. I a- II miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
  5. Artur Staszewski kl. III a - III miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Teatrze.
  6. Grosicka Joanna, Rom Marcelina, Korfanty Klaudia, Komisarz Sandra, Woźniak Karolina, Wysocka Patrycja, Gawron Karolina, Usnacht Barbara, Pająk Marlena, Żbik Monika, Rzepka Monika- II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Piłce Ręcznej.
  7. Ola Lizoń, Klaudia Korfanty, Patrycja Bula - I miejsce w Miejskich Zawodach w Tenisie Stołowym.
  8. Korfanty Klaudia, Wysocka Patrycja, Woźniak Karolina, Strzelczyk Dominika, Bula Patrycja, Pająk Marlena, Usnacht Barbara- II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Siatkówce.
  9. Woźniak Mateusz, Waligóra Kamil, Trela Adam, Wysocki Dominik, Skubała Robert, Lubczyński Mateusz, Musialik Karol, Gaweł Marcin- III miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Siatkówce.
  10. Korfanty Klaudia, Wysocka Patrycja, Bula Patrycja, Lizoń Aleksandra, Pająk Marlena, Rzepka Monika, Gawron Karolina, Usnacht Barbara, Anders Alicja - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Ślaskich w Koszykówce.

ROK 2010/2011

  1. Zeler Patrycja, Usnacht Barbara, Lizoń Aleksandra – III miejsce w turnieju tenisa stołowego.
  2. Natalia Jednaka, Paulina Rytwińska, Martyna Korfanty, Jakub Nyk, Jakub Gabrysiak - IV miejsce w V Trójboju Matejkowskim organizowanym przez II LO w Siemianowicach Śląskich.
  3. Bartłomej Ogorzałek laureat Literackiego Konkursu "Kolega przyjaciel czy wróg" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
  4. Orpych Anna,  Zeler Patrycja,  Klima Dominika, Gawron Karolina, Woźniak Karolina, Wysocka Patrycja, Długosz Magdalena, Krupanek Elżbieta - II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.
  5. Nyk Jakub, Gabrysiak Jakub, Kałka Sebastian, Sularz Dawid, Biniecki Mateusz, Szałkowski Mateusz, Musialik Karol (R) - IV miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.
  6. Rataj Magdalena, Korfanty Martyna, Orpych Anna, Zeler Patrycja, Jednaka Natalia, Rytwińska Paulina, Korfanty Klaudia, Komisarz Sandra, Usnacht Barbara, Gawron Karolina, Woźniak Karolina, Wysocka Patrycja, Pająk Marlena, Klima Dominika – II miejsce w turnieju piłki ręcznej.
  7. Nyk Jakub, Gabrysiak Jakub, Kałka Sebastian, Rudziński Paweł, Biniecki Mateusz, Stalmach Krzysztof, Cios Marcin,  Lenczowski Tomasz, Prokopczuk Mateusz, Trela Adam,  Musialik Paweł, Skubała Robert - III miejsce w turnieju piłki ręcznej.
  8. Nowicka Aleksandra, Kruszyna Martyna, Rom Marcelina, Cebula Martyna, Gaweł Karolina, Jednaka Natalia, Korfanty Martyna, Kyzioł Katarzyna – III miejsce w sztafecie pływackiej.

ROK 2009/2010

  1. Bochynek Ola, Cofor Dominika, Czech Kinga, Fuchs Justyna, Kłodnicka Sandra, Nowacka Sylwia, Rytwińska Paulina, Usnacht Majka, Jednaka Natalia, Korfanty Martyna, Orpych Ania - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt.

  2. Fuchs Justyna, Usnacht Majka, Usnacht Basia - III miejsce w turnieju tenisa stołowego.

  3. Nyk Kuba, Gabrysiak Kuba, Rudziński Paweł - IV miejsce w turnieju tenisa stołowego

  4. Bochynek Ola, Cofor Dominika, Czech Kinga, Fuchs Justyna, Golasińska Roksana, Nowacka Sylwia, Rytwińska Paulina, Usnacht Majka, Jednaka Natalia -  I miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.

  5. Cofor Dominika, Czech Kinga, Golasińska Roksana, Nowacka Sylwia, Rytwińska Paulina, Usnacht Majka, Jednaka Natalia - I miejsce w Zawodach Rejonowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. (etap miejski), IV miejsce w województwie

  6. Chwałkowski Patryk, Janek Michał, Toporek Adam, Nyk Kuba, Rudziński Paweł,  Gabrysiak Kuba, Cebula Bartek - II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych w siatkówce chłopców.

  7. Nowicka Aleksandra - II miejsce w zawodach pływackich  na dystansie 50m stylem motylkowym.

  8. Jakub Nyk  - II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.

  9. Karolina Gaweł  - III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.

  10. Jakub Nyk, Marcin Cios, Karolina Gaweł -  I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.

  11. Agnieszka Hawrot -  I miejsce w konkursie wiedzy o teatrze – konkurs szkolny z okazji Dnia Teatru.

  12. Paulina Ziętek  - II miejsce w konkursie wiedzy o teatrze – konkurs szkolny z okazji Dnia Teatru.

  13. Joanna Grosicka - III miejsce w konkursie wiedzy o teatrze – konkurs szkolny z okazji Dnia Teatru.

  14. Sylwia Nowacka, Roksana Golasińska - I miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  15. Karolina Gaweł, Julia Wojciechowska, Natalia Galos -  II miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  16. Michał Majorek, Daniel Węgierski - III miejsce w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  17. Karolina Woźniak, Patrycja Wysocka - wyróżnienie  w konkursie na plakat reklamujący etiudę teatralną.

  18. Michał Furdzik - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym "Estrada Młodych - 2010".

  19. Karolina Bigos – wyróżnienie w Konkursie Polonistycznym „W kręgu poezji Juliusza Słowackiego” organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  20. Dominika Cofor, Maria Usnacht, Paulina Ziętek - zakwalifikowanie się i udział w  rejonowym etapie Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

  21. Agnieszka Hawrot - II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Geologiczno - Mineralogicznym organizowanym w ramach II Chorzowskiego Festiwalu Nauki przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie .

  22. Agnieszka Hawrot, Michał Janek - I miejsce w V Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie organizowanym w ramach II Chorzowskiego Festiwalu Nauki przez Gimnazjum nr 7 w Chorzowie.

  23. Maria Usnacht, Paulina Ziętek, Agnieszka Hawrot, Michał Janek, Piotr Marcjanek - III miejsce w IV Trójboju Matejkowskim organizowanym przez II LO w Siemianowicach Śląskich.

  24. Monika Zięba, Paweł Marszałek - II miejsce w VI Rejonowym Konkursie "Europejskie Kolędowanie".

  25. Mateusz Chudy - I miejsce w Konkursie Informatycznym "e - TAKTYK" organizowanym przez ZSTiO "Meritum".

  26. Aleksandra Bochynek - II miejsce w Konkursie Informatycznym "e - TAKTYK" organizowanym przez ZSTiO "Meritum".

  27. Adam Toporek - III miejsce w Konkursie Informatycznym "e - TAKTYK" organizowanym przez ZSTiO "Meritum".

  28. Michał Janek - zakwalifikowanie się i udział w  rejonowym etapie Konkursu Przedmiotowego z geografii.

  29. Michał Janek - wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Geologiczno - Mineralogicznym organizowanym w ramach II Chorzowskiego Festiwalu Nauki przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie.

  30. Sylwia Nowacka - zakwalifikowanie się do II etapu finałowego  Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowy  -"Rzeźbiarze powierzchni Ziemi".

ROK 2008/2009

  1. Agnieszka Hawrot, Michał Janek - zakwalifikowanie do rejonowego etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii.
  2. Paulina Długajczyk - miejski konkurs plastyczny "Święta święta" - wyróżnienie.
  3. Karolina Gaweł - szkolny etap X konkursu mitologicznego - I miejsce.
  4. Arek Ferdyn - szkolny etap X konkursu mitologicznego - II miejsce.
  5. Justyna Ruda, Dawid Kuczyński, Patryk Widurski - konkurs matematyczny "Myśl logicznie i praktycznie - III miejsce.
  6. Bochynek Aleksandra, Agnieszka Hawrot, Maria Usnacht - konkurs matematyczny "Myśl logicznie i praktycznie - II miejsce.
  7. Laura Majorek, Angelika Łysy - konkurs ekologiczny "Pejzaż mojej ziemi" (konkurencja plastyczna ) - III miejsce.
  8. Justyna Wąchała - konkurs ekologiczny "Pejzaż mojej ziemi" (konkurencja literacka) - II miejsce.
  9. Agnieszka Hawrot, Michał Janek - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  10. Justyna Wąchała - II miejsce w Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Pejzaż mojej Ziemi" organizowanym przez Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec" i Gimnazjum nr 14 w Katowicach.
  11. Laura Majorek, Angelika Łysy - III miejsce Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Pejzaż mojej Ziemi" organizowanym przez Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec" i Gimnazjum nr 14 w Katowicach.
  12. Aleksandra Bochynek, Agnieszka Hawrot, Maria Usnacht - II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Myśl praktycznie i logicznie" organizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Siemianowicach Śląskich.
  13. Justyna Fuchs - I miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w tenisie stołowym.

ROK 2007/2008

  1. Anna Celuch - kl. IIIa - I miejsce w VI Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych.
  2. Anna Celuch - kl. IIIa - II miejsce w V Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego dla uczniów gimnazjów Siemianowic Śląskich.
  3. Magdalena Kielanowska - kl. IIIc, Patrycja Piróg - kl. IIIa i Torsten Urzyński - kl. IIIb - I miejsce drużynowo w konkursie z języka niemieckiego w ramach IX Tygodnia Języków Obcych organizowanego przez Gimnazjum nr 10 w Chorzowie.
  4. Anna Celuch, Arkadiusz Nicpoń i Izabela Zatwardnicka - kl. IIIa - III miejsce drużynowo w konkursie z języka angielskiego w ramach IX Tygodnia Języków Obcych organizowanego przez Gimnazjum nr 10 w Chorzowie.
  5. Sebastian Smelka - kl. IIIa - I miejsce w konkursie plastycznym "Siemianowice - Moje Miasto"
  6. Anna Celuch - kl. IIIa - udział w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.
  7. Arkadiusz Nicpoń, Weronika Skubała, Anna Więcławska - III miejsce w V Konkursie Wiedzy "Siemianowice Śląskie - Moje Miasto"
  8. Patrycja Piróg - kl. IIIa - V miejsce w III Edycji Konkursu Recytacji Poezji Niemieckiej w Bytomiu (wygranie tygodniowego pobytu w Recklinghausen)
  9. Magdalena Kielanowska, Aleksandra Abłażewicz - kl. IIIc - wyróżnienie w Konkursie Recytacji Poezji Niemieckiej w Bytomiu
  10. Michał Lempa, Patryk Baran, Anna Celuch - kl.IIIa , Klaudia Wojciechowska - kl. III b oraz Małgorzata Grzywocz, Magdalena Kielanowska - IIIc - zajęcie III miejsca w Trójboju Matejkowskim (konkurs międzyszkolny)
  11. Agnieszka Hawrot - kl.Ia i Anna Celuch - kl. IIIa - przejście do etapu miejskiego konkursu o "Kulturze krajów anglojęzycznych"
  12. Klaudia Wojciechowska - kl.III b - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Święta, Święta"
  13. Arkadiusz Ferdyn - zakwalifikowanie się i udział w finale IX Konkursu Mitologicznego organizowanego przez ZSO nr 2 w Świętochłowicach.
  14. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
    1. Geografia: Arkadiusz Nicpoń - klasa IIIa.
    2. Język angielski: Anna Celuch - klasa IIIa.
    3. Biologia: Magdalena Kielanowska - klasa IIIc.
    4. Język polski:
      • Anna Celuch - klasa IIIa.
      • Izabela Zatwardnicka - klasa IIIa.
      • Magdalena Kielanowska - klasa IIIc.

ROK 2006/2007

  1. Anna Celuch - I miejsce (ex aequo) w IV Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów Siemianowic Ślaskich.
  2. Wioletta Próchniak, Paweł Matyszok - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  3. Paweł Matyszok - zakwalifikowanie się do finału Rejonowego Konkursu Mitologicznego organizowanego przez LO w Świętochłowicach.
  4. Oliwia Razakowska i Izabela Komraus -zakwalifikowanie się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
  5. Angelika Wałach, Karolina Kuchta - wyróżnienie w Konkursie Piosenki Integracyjnej pn. "Ty i ja jeden świat chcemy i możemy".
  6. Rafał Bury - III miejsce w XXX Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu międzyszkolnym.
  7. Rafał Bury - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie dotyczącym Świąt Bożego Narodzenia, w kategorii:  strona internetowa.
  8. Łukasz Galos - wyróżnienie w  Międzyszkolnym Konkursie dotyczącym Świąt Bożego Narodzenia, w kategorii:  strona internetowa.
  9. Izabela Komraus, Aleksandra Fleger, Wioletta Próchniak, Natalia Hoczyk - wyróżnienie w międzyszkolnym Konkursie Anglojęzycznych Miniatur Teatralnych.
  10. Łukasz Galos, Marek Pękala - II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Myśl praktycznie i logicznie".
  11. Wyniki w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez Referat Sportu UM:
    • I miejsce w piłce ręcznej chłopców
    • I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
    • II miejsce w biegach przełajowych chłopców
    • III miejsce w pływaniu chłopców
    • III miejsce w koszykówce chłopców
    • II miejsce w piłce siatkowej chłopców
    • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt
    • II miejsce w piłce nożnej halowej chłopców

ROK 2005/2006

  1. Paweł Matyszok - zajęcie IX miejsca w finale VII Rejonowego Konkursu Mitologicznego organizowanego przez ZSO nr 2 w Świętochłowicach.
  2. Zbiorowe wyróżnienie dla uczniów za prace pn. "Kwaśne opady" w II edycji Miejskiego Konkursu Chemicznego.
  3. Magdalena Kielanowska - I miejsce w Konkursie Fotograficznym "Moje miasto - moje miejsce" organizowanym przez miejską Bibliotekę Publiczną w Siemianowicach Śląskich.
  4. Małgorzata Grzywocz - II miejsce w Konkursie Fotograficznym "Moje miasto - moje miejsce" organizowanym przez miejską Bibliotekę Publiczną w Siemianowicach Śląskich.
  5. Patrycja Muc - II miejsce w Konkursie Fotograficznym "Moje miasto - moje miejsce" organizowanym przez miejską Bibliotekę Publiczną w Siemianowicach Śląskich.
  6. Jakub Lichosik - wyróżnienie w Międzygimnazjalnym Konkursie "Siemianowice - moje miasto".
  7. Wyniki w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez ReferatSportu UM:
    • III miejsce w klasyfikacji generalnej, a w poszczególnych konkurencjach
    • I miejsce w piłce ręcznej chłopców
    • I miejsce w biegach przełajowych chłopców
    • I miejsce w szachach chłopców
    • II miejsce w siatkówce chłopców
    • III miejsce w pływaniu chłopców
    • III miejsce w tenisie stołowym chłopców
    • III miejsce w koszykówce chłopców
    • III miejsce w piłce nożnej chłopców
    • III miejsce w biegach przełajowych dziewcząt
    • III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt
    • III miejsce w siatkówce dziewcząt
  8. Aleksandra Fleger - II miejsce w Turnieju o puchar Dyrektora SP nr 5 w tenisie stołowym.
  9. Aleksandra Fleger - VI miejsce w Turnieju Grand Prix w tenisie stołowym.
  10. Wyniki w Rejonowych Zawodach w Chorzowie:
    • II miejsce w piłce ręcznej chłopców.
    • V miejsce w biegach przełajowych chłopców.
    • V miejsce w szachach chłopców.

ROK 2004/2005

  1. Katarzyna Draga - II miejsce w V Konkursie Polonistycznym pt "Twórczość Literacka Polskich Noblistów" organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Chorzowie.
  2. Katarzyna Strzelczyk - wyróżnienie w V Konkursie Polonistycznym pt "Twórczość Literacka Polskich Noblistów" organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Chorzowie.
  3. Paweł Matyszok - udział w finale VI Rejonowego Konkursu Mitologicznego organizowanego przez ZSO nr 2 w Świętochłowicach.
  4. Irena Wanot - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
  5. Iwona Chwałek i Paweł Torwert - wyróżnienie w Miejskim Konkursie "Chemiczne rymowanki, rebusy, zgadywanki w ciekawej oprawie plastycznej".
  6. II miejsce w IV międzyszkolnym konkursie "U nas w Europie".
  7. Patrycja Strzelczyk - wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Pod gwiazdami Europy".
  8. Sebastian Inglot, Barbara Dydak, Katarzyna Strzelczyk - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  9. Sebastian Inglot - II miejsce w "Lidze Strzeleckiej".
  10. Wyniki w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez Referat Sportu UM:
    • W generalnej klasyfikacji Gimnazjum wywalczyło III m-ce w Siemianowicach Śl., a w poszczególnych konkurencjach
    • I miejsce w siatkówce chłopców
    • II miejsce w koszykówce chłopców
    • III miejsce w szachach chłopców
    • II miejsce w kategorii dwubój nowoczesny
    • I miejsce w siatkówce dziewcząt
    • I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
    • II miejsce w biegach przełajowych dziewcząt
    • II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt
    • II miejsce w koszykówce dziewcząt
    • II miejsce w dwuboju nowoczesnym dziewcząt
  11. Wyniki Rejonowych Zawodów w Chorzowie:
    • II miejsce w siatkówce chłopców
    • III miejsce w szachach chłopców
    • II miejsce w siatkówce dziewcząt
    • V miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
    • V miejsce w biegach przełajowych dziewcząt

ROK 2003/2004

  1. Czworo uczniów zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  2. Dominika Bonczek, Olga Straszak - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
  3. Katarzyna Gaweł - udział w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego - zakwalifikowanie się do ostatniego, finałowego etapu - uzyskanie tytułu finalisty.
  4. Dominika Bonczek, Katarzyna Gaweł, Agnieszka Chromińska - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "U nas w Europie".
  5. Zbiorowe wyróżnienie w Konkursie "Anglojęzyczne Miniatury Teatralne".
  6. I miejsce drużynowo w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek" organizowanym przez LO im. J. Słowackiego w Chorzowie.
  7. Iwona Lubczyńska - I miejsce w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek".
  8. Aleksandra Chromińska - tytuł laureata w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek".
  9. Dominika Bonczek - tytuł laureata w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek".
  10. Adrian Nowacki - wyróżnienie i nagroda III stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".
  11. Aleksandra Chromińska i Adrian Nowacki - zakwalifikowali się do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
  12. Iwona Lubczyńska - III miejsce w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wieku".
  13. Aleksandra Chromińska, Dominika Bonczek - wyróżnienia w VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wieku".
  14. I miejsce drużynowo w >VII Konkursie Matematycznym "Z matematyką w XXI wiek" organizowanym przez I LO im. J Słowackiego w Chorzowie.
  15. Wyniki w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez Referat Sportu UM:
    • W generalnej klasyfikacji Gimnazjum nr 5 wywalczyło II miejsce w Siemianowicach Śląskich, a w poszczególnych konkurencjach
    • I miejsce w siatkówce chłopców
    • II miejsce w koszykówce chłopców
    • II miejsce w biegach przełajowych chłopców
    • II miejsce w dwuboju nowoczesnym chłopców
    • I miejsce w biegach przełajowych dziewcząt
    • II miejsce w koszykówce dziewcząt
    • III miejsce w dwuboju nowoczesnym dziewcząt
  16. Wyniki Zawodów Rejonowych w Chorzowie:
    • II miejsce w siatkówce chłopców
    • III miejsce w biegach przełajowych dziewcząt.

ROK 2002/2003

  1. Udział uczniów w Konkursie Radia Katowice "Dyktando 2003".
  2. Dominika Bonczek, Emilia Tomala, Monika Tomala - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  3. Michał Basiński - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  4. Robert Bożek - IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie fizycznym "Łowcy Talentów".
  5. Dominika Bonczek - III miejsce w kategorii wiersz ekologiczny w konkursie organizowanym przez Muzeum Górnictwa w Zabrzu z okazji Tygodnia Ziemi.
  6. Czworo uczniów 2006 zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  7. I miejsce drużynowo w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.
  8. Marcin Paczkowski - I miejsce w rywalizacji indywidualnej w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu miejskim.
  9. Aleksandra Chromińska i Adrian Nowacki - bardzo dobry wynik i nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".
  10. II miejsce dziewcząt w konkurencji biegi sztafetowe w Rejonowych Zawodach w Chorzowie.
  11. I miejsce dziewcząt w konkurencji tenis stołowy w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich.
  12. II miejsce dziewcząt w konkurencji tenis stołowy w Rejonowych Zawodach w Chorzowie.
  13. II miejsce chłopców w konkurencji piłka siatkowa w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich.
  14. II miejsce chłopców w konkurencji piłka ręczna w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich.
  15. III miejsce we współzawodnictwie sportowym siemianowickich szkół gimnazjalnych.

ROK 2001/2002

  1. Małgorzata Popek, Natalia Kuczmierczyk - zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  2. Tomasz Spyra - I miejsce w konkursie przedmiotowym z matematyki dla gimnazjalistów organizowanym przez I LO w Siemianowicach Śląskich.
  3. Krzysztof Operskalski - zakwalifikowanie się do finału I wojewódzkiego konkursu "Przygoda z matematyką" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

ROK 2000/2001

  1. Dominika Kaślewicz - II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim i zakwalifikowanie się do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.

ROK 1999/2000

  1. Joanna Giza - udział w "Wigilii z Klanem" - wyborze statystów do telenoweli "Klan" - występ w serialu - odegranie niewielkiej rólki.
  2. III miejsce chłopców w konkurencji biegi przełajowe w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich.