sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

WYSTAWA PLASTYCZNA

Zapraszam do obejrzenia wystawy prac plastycznych, które tworzyli uczniowie klasy 4-7 w okresie wiosennym.

Lucyna Brzeziak

SPOTKANIE Z KULTURĄ I PRZYRODĄ

 

W piękny majowy dzień klasa 4b wybrała się na wycieczkę do siemianowickiego Muzeum Miejskiego, które mieści się w zabytkowym XVIII wiecznym spichlerzu. Są w nim zgromadzone eksponaty historyczne i etnograficzne. Dzieci poznały najpopularniejsze legendy o naszym mieście. Zobaczyły, jak wiele lat temu wyglądała śląska izba i kuchnia oraz jakich sprzętów używano, a także jak dawniej ubierali się Ślązacy. Mogliśmy również obejrzeć wystawę imitującą kopalniany chodnik, na której znalazły się przeróżne eksponaty związane z pracą górników. Dzieci poznały też postać jednego z najważniejszych mieszkańców naszego miasta – Wojciecha Korfantego. Dowiedziały się, kiedy i w jakim celu wybuchały powstania śląskie. Wystawa sprzętu militarnego oraz mundurów z czasów I oraz II wojny światowej zaciekawiła szczególnie chłopców.
Po sztuce przyszedł tez czas na przyrodę. Z muzeum udaliśmy się do Parku Rzęsa, aby odpocząć na łonie natury delektując się pysznymi lodami. Nie mogło oczywiście zabraknąć też ruchu na świeżym powietrzu. Doskonałym miejscem okazał się pobliski plac zabaw.
Pełni wrażeń i naładowani pozytywnymi emocjami wracaliśmy do szkoły. Dzieci nie były jednak do końca zadowolone…., bo było za krótko, jak same stwierdziły.

Katarzyna Kopiec

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z KULTURĄ I PRZYRODĄ

SZESNASTKA NA TYMBARKU

Reprezentacja naszej szkoły zagrała w wojewódzkim finale Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Na boiskach sosnowieckiego AKS-u rywalizowaliśmy w najstarszej kategorii wiekowej U12 razem z 37 innymi, najlepszymi drużynami w województwa śląskiego. Ten największy w Polsce turniej dla dzieci wrócił po dwuletniej przerwie, a udział w nim będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów. W rozgrywkach grupowych zajęliśmy drugie miejsce, co niestety nie pozwoliło na awans do 1/8 finału ale i tak nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony na tle min. takich zespołów jak Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, GKS Katowice, Stadion Śl. Chorzów, GKS Jastrzębie czy Rekord Bielsko Biała. To właśnie bielszczanie okazali się najlepsi i w nagrodę zagrają w ogólnopolskim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz obejrzą z trybun mecz reprezentacji Polski z Belgią w Lidze Narodów.

W turnieju, równolegle, rywalizowały również drużyny dziewczęce, a najlepszą okazała się UKKS Katowice.

Krzysztof Ślęzak

Czytaj więcej: SZESNASTKA NA TYMBARKU

DZIEŃ ZIEMI - KONKURS

 

Konkursy z okazji obchodów Dnia Ziemi rozstrzygnięte.

Wczoraj zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody z konkursów organizowanych w kwietniu, z okazji obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością przy wykonywaniu poszczególnych zadań. Konkursy odbyły się w trzech kategoriach wiekowych.

Poniżej wyniki:

Klasy I-III konkurs na zabawkę ekologiczną.

I miejsce Wojciech Wawrzon z I b

II miejsce Zofia Janus z IIa

III miejsce Magdalena Wyderka z I c

Konkurs na lapbook o smogu:

I miejsce Antonina Bańczyk z IV b

II miejsce Piotr Gajda z V a

III miejsce Iga Poczęty z IV B

Konkurs na prezentację o odnawialnych źródłach energii:

I miejsce Hanna Bańczyk VII b

II miejsce Olaf Domogalski VIII a

III miejsce Nadia Grabiec VIII b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 Irena Kuzior

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI - KONKURS

A NA NOCCE BYŁO... SUPER!!!

 

Oj, działo, się działo na tej nocce w szkole, którą przeżywała klasa 4b. Najpierw zabawy integracyjne, bo przecież poznawania się i frajdy nigdy dość. Potem planszówki, mini escape room przygotowany przez Tosię i Kamilę i czekanie głodomorów na pizze, i w końcu jedzenie pizzy, i znów planszówki. Kolejnym etapem było oglądanie filmu, po którym już tylko dobranocka i... muzyczka do ukołysania. Efekt był taki, że po porannym sprzątaniu wróciliśmy do domów niewyspani, wykończeni, ale baaardzo zadowoleni. Polecamy wszystkim!

Małgorzata Wilczyńska

Czytaj więcej: A NA NOCCE BYŁO... SUPER!!!

CZY ŚPIĄCA KRÓLEWNA?

12 maja klasy 2a i 2b z opiekunami wybrali się do Domu Kultury w Katowicach-Szopienicach na spektakl pt. "Czy śpiąca Królewna". Zabawa była wyśmienita tym bardziej, że w spektaklu brała udział nasza uczennica Zuzia Wantuch z klasy 8b. Gratulujemy pasji.

Karolina Kaczmarczyk

Czytaj więcej: CZY ŚPIĄCA KRÓLEWNA?

DZIEŃ ZIEMI 2022

10 maja uczniowie klas I- III uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrody zorganizowanej w ramach obchodów Dnia Ziemi. Lekcje odbywały  się w zielonej pracowni. Podczas zajęć najmłodsi uczniowie obejrzeli ciekawy i pouczający film o smogu, a następnie uczestniczyli w pokazie doświadczeń i eksperymentów przyrodniczych. Doświadczenia prowadzili uczniowie z klas 8, którzy w bardzo ciekawy sposób wprowadzali swoich młodszych kolegów w tajniki zjawisk przyrodniczych takich jak: napięcie powierzchniowe wody, oddziaływanie detergentów i innych zanieczyszczeń na przyrodę, zjawisko elektryzowania się ciał. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się doświadczeniom, zadawały pytania i aktywnie brały udział w lekcji.

Irena Kuzior

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI 2022