sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

SOKOLE RANCZO

     

     Dnia 26 września 2017 r grupa przedszkolna "Pszczółki " i klasa 1 b wybrały się na wycieczkę do Biskupic - gospodarstwa agroturystycznego Sokolego Rancza. Na miejscu czekało dzieci mnóstwo atrakcji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć piękny jesienny pejzaż Gór Sowich, ogródek i warzywnik prowadzony przez właścicieli gospodarstwa oraz wybieg dla koni, kóz, owiec, kucyka i osiołka. Dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat " Owca beczy a koń rży". Najciekawszą atrakcją była przejażdżka na kucyku. Właściciele gospodarstwa przygotowali dla dzieci kiełbaskę i ziemniaki z ogniska. Piękna pogoda sprawiła, że uczniowie mogli korzystać z atrakcji na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana i dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.