sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

"KAROLCIA" I ROBOT PHOTON W KL. 3A

Omawianie lektury nie musi być banalną lekcją. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3a, którzy połączyli "Karolcię" z robotem Photon'em. Ich zadaniem było ustalenie kolejności przygód bohaterki i zaprogramowanie robota, aby odwiedził każdy z punktów trasy. Uczniowie świetnie się bawili, połączyli edukację wczesnoszkolną z użyciem narzędzia wyższej technologii.
MW 

Czytaj więcej: "KAROLCIA" I ROBOT PHOTON W KL. 3A

NAGRODY PREZYDENTA

Uczniowie naszej szkoły odebrali, przyznane za wysokie wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym, Nagrody Prezydenta.

 

Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy uzyskali co najmniej średnią 5,0  otrzymując nagrody rzeczowe w postaci słuchawek bezprzewodowych od Prezydenta Miasta Rafała Piecha z rąk Pani Dyrektor.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy równie wysokich średnich z ocen w bieżącym roku szkolnym, tak aby za rok radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej wiedzy była jeszcze większa.

Czytaj więcej: NAGRODY PREZYDENTA

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 17 listopada 2022 Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w świat literackich baśni i filmowych bajek - klasy i korytarze wypełniły się fantastycznymi postaciami. Wśród nich spotkać można było księżniczki i rycerzy, smerfa Ważniaka, smoka Tabalugę, przeróżne zwierzęta i wielu jeszcze bohaterów niepojawiających się codziennie w szkole. Wszyscy wróciliśmy do beztroskich lat dzieciństwa, podziwiając kreatywność uczniów. Warto czasem zagłębić się w taki świat dla żartu, radości, dla sprawdzenia, jak to jest być Lordem Waderem na języku polskim czy Jedi na matematyce lub kiciom na chemii i historii.

Agata Pasek, Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

PROJEKTY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

HISTORIA W PUDEŁKU

Konkurs dla uczniów pt. HISTORIA W PUDEŁKU.

Józef Wybicki i Pieśń Legionów Polskich we Włoszech.

W połowie listopada zakończył się w naszej szkole trwający od września konkurs dla uczniów pt. HISTORIA W PUDEŁKU. Józef Wybicki i Pieśń Legionów Polskich we Włoszech. W związku z przypadającymi na rok roku 2022 rocznicami związanymi z postacią Józefa Wybickiego: 275-lecie urodzin, 225-lecie napisania słów Pieśni Legionów Polskich we Włoszech, 200-lecie śmierci oraz 95-lecie ustanowienia tej pieśni hymnem narodowym oraz ustanowieniem przez sejm RP Józefa Wybickiego patronem roku 2022, uczniowie w pomysłowy sposób projektowali pudełka oraz ich zawartość na zadany temat. Autorzy prac wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą merytoryczną. Najlepsze prace wykonali:

I MIEJSCE: Hanna Malordy (kl. V b) i Marcin Wilczyński (kl. VI b),

II MIEJSCE: Emilia Brzozowska (kl. IV a) i Artur Topczewski (kl. VI b),

III MIEJSCE: Karol Milewski (kl. IV a)

Gratulacje!

MD

Czytaj więcej: HISTORIA W PUDEŁKU

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Urodziny Polski. W czwartek, 10 listopada, klasa 6a i 6b przypomniały nam historię utraty wolności i przedstawiły drogę do jej odzyskania. Pani Dyrektor przypomniała jak ważna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest suwerenność, możliwość spokojnego i bezpiecznego życia. Ciesząc się wolnością, pamiętajmy ile kosztowało nas jej odzyskanie,

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

KREATYWNE ZAJĘCIA JĘZYKA POLSKIEGO

 

Uczniowie klas IV b i V a udowodnili, że czytanie lektur może być przygodą i inspiracją do artystycznych działań. Efektem wnikliwego zapoznania się z „Akademią pana Kleksa” oraz „Opowieściami z Narnii” są wspaniałe makiety – wynik wielogodzinnej pracy i ciekawych pomysłów. Brawa dla twórców za zaangażowanie i kreatywność!

Ewa Zyska

Czytaj więcej: KREATYWNE ZAJĘCIA JĘZYKA POLSKIEGO