sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

AKCJA WIELKOPOSTNE PORZĄDKI

Serdecznie zapraszam do włączenia się w akcję pomocową Fundacji Małych Stópek pt. "Wielkopostne porządki".
Zbierane będą płyny i proszki do prania, płyny do mycia podłóg oraz płyny do naczyń (oraz inne rzeczy potrzebne w porządkach, np. gąbki, szmatki). Rzeczy zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej im. K. Jaworka Polskiego Związku Niewidomych w Chorzowie.
Miejsce zbiórki zostało wyznaczone koło sali 4D (pod plakacikiem).
Akcja trwa od 22.03-3.04.
Serdecznie zapraszam do zbiórki!

Agnieszka Deptuła

OCZAROWANI BAJKĄ, czyli DZIEŃ TEATRU 2023

Tegoroczny Dzień Teatru w naszej szkole odbywał się pod hasłem „OCZAROWANI BAJKĄ”. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie bajki, wzbogacając je przygotowanymi przez siebie kostiumami, rekwizytami i scenografią.
Na zakończenie imprezy zostały ogłoszone wyniki konkursów.
 

W rywalizacji klas I – III:

I miejsce - Julia Utykal (kl. IIIb)
II miejsce – Julia Lenart (kl. Ia)
II miejsce – Kinga Fień (kl. IIIb)
Czytaj więcej: OCZAROWANI BAJKĄ, czyli DZIEŃ TEATRU 2023

Z WIZYTĄ W KRĘGIELNI

 

13 marca br. uczniowie klasy Va wraz z opiekunami postanowili uczcić Dzień Kobiet w kręgielni „Renoma”. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, integracja środowiska uczniowskiego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Współzawodnictwo na torze okazało się doskonałą zabawą i rozrywką oraz sposobem na ciekawą aktywność ruchową dla uczniów. Po tak mile spędzonym czasie wróciliśmy z dobrymi humorami do szkoły.

Grażyna Słabicka

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W KRĘGIELNI

SUKCES NASZEGO UCZNIA

 

W piątek 18 marca zostały ogłoszone wyniki  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.  Uczeń klasy 8 B Piotr Ledwoń został laureatem tego konkursu zdobywając 90 %, z czego jesteśmy niezwykle dumni.  Gratulujemy wielkiej wiedzy geograficznej oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Irena Kuzior

TAJEMNICZY OGRÓD w klasie 4b

 

Uczniowie klasy 4b przeczytali i omówili lekturę pt. „Tajemniczy ogród”. Zauważyli, że ogród z powieści F. H. Burnett okazał się magiczny, gdyż przywrócił Mary i Colinowi wiarę w siebie, pomógł odzyskać utraconą radość życia, pozwolił zrozumieć, co dla dziecka jest naprawdę ważne.

Tytułowy ogród czwartoklasiści różnie sobie wyobrażali. Swoje wizje zaprezentowali w pracach plastycznych oraz za pomocą konstrukcji zbudowanych z klocków Lego. Zrealizowane prace dowodzą, że są pomysłowi, świetnie sobie radzą w zakresie planowania i myślenia przestrzennego, a nade wszystko, że wykonując twórcze zadania, potrafią nieźle się bawić...

Jolanta Pogan

Czytaj więcej: TAJEMNICZY OGRÓD w klasie 4b

ŚWIĘTO MATEMATYKI

 

Matematyka powszechnie uważana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jedni ją kochają, inni – wręcz przeciwnie :)

Jak się okazuje, nastawienie do tej dziedziny nauki można zmienić - co spróbowaliśmy udowodnić, organizując już po raz drugi Dzień Matematyki, który odbył się 14 marca 2023 r.

Mottem przewodnim były słowa Rogera Bacona: „Matematyka jest kluczem i drzwiami do nauki”.

Celem tego wydarzenia było popularyzowanie wiedzy matematycznej i przełamywanie niechęci do tego przedmiotu, rozbudzenie zainteresowania rozwiązywaniem łamigłówek matematycznych oraz doskonalenie umiejętności koncentracji uwagi, logicznego myślenia.

Tego dnia każda lekcja matematyki rozpoczęła się przeczytaniem wierszyka:

 

Taki mały, taki duży musi matmę znać

Taki gruby, taki chudy umie dodawać.

Tak i ja, tak i ty zna różne bryły.

Tak i ja, tak i ty ciągle coś liczy.

 

Kto matmę lubi, ten się nie zgubi,

Twarda sztuka – nikt go nie oszuka!

A kto nie umie mnożenia tabliczki,

Ten weźmie wycisk od matematyczki!

 

A matma nie jest trudna,

Ta matma nie jest nudna,

To Królowa Nauk wszelkich,

Trzymaj z nią, a będziesz wielki!

  

Uczniowie z klas 1-3 weszli w krainę liczb pt. „Szkoła w liczbach”. Ich zadaniem było m.in. policzyć, ilu uczniów jest w swojej klasie, a ilu we wszystkich klasach 1-3; ilu nauczycieli uczy w 1-3; ile mamy ławek w salach. Zebrane informacje zostały umieszczone na plakacie, który wykonała klasa 3a. Chętni uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie tabliczki mnożenia. Nauczyciele świetlicy wraz z uczniami przygotowali plakaty popularyzujące tę naukę oraz modele różnych figur.

Dziękujemy za wspólne świętowanie

Agata Pasek

Czytaj więcej: ŚWIĘTO MATEMATYKI

KL. 1A GRA W KLASY

Pierwsze wiosenne promienie pozwoliły przenieść zabawy ruchowe na dwór. Klasa 1a "odkurzyła" zabawę w klasy i wyścigi kapsli. 

Beata Micke, Elżbieta Łatacz

Czytaj więcej: KL. 1A GRA W KLASY