sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

INTEGRACJA I EDUKACJA, CZYLI WYCIECZKA KLASY IVb

 

     W ostatni poniedziałek (11 października) klasa IVb wyruszyła na wycieczkę. Chłodny, ale słoneczny poranek sprzyjał podróży, a w sercach nie brakowało radości, entuzjazmu i ciekawości tego, co miało nastąpić.
     Pierwszy etap wyprawy polegał na zwiedzeniu pszczyńskiej Zagrody żubrów, w której podczas lekcji przyrody poznaliśmy wiele ciekawostek na temat jej mieszkańców, ale i innych ssaków i ptaków. Mieliśmy możliwość oglądania wielu zwierząt żyjących na codzień na przykład w polskich lasach. Były wśród nich oprócz żubrów także: sarny, jelenie, daniele, osioł, kozy, owce, pawie, gęsi i inne. Wiemy już na przykład, kto ma wieniec, kto łopaty i kto porożki.
     Drugim etapem naszej klasowej podróży była lekcja matematyki, ale... nie taka zwyczajna. Była to nietypowa Matma na trampach w bielskim parku trampolin GOJUMP. Przez dwie godziny uczyliśmy się wspólnie, najpierw zgłębiając tajniki arytmetyki i geometrii podczas zabaw integracyjnych, a potem czekało na nas jeszcze szaleństwo dobrej zabawy. Sami zobaczcie na zdjęciach. Na koniec zjedliśmy lody kulkowe i zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną.
     Wycieczka byłą naprawdę udana. Polecamy wszystkim edukację i integrację w takiej formie!