sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

Profilaktyka "INACZEJ"

 09  grudnia br. cześć uczniów klasy 7a oraz uczniowie klasy 8a i 8b - udało się do Pałacu Młodzieży w Katowicach by wziąć udział w przedstawieniu „My, dzieci z dworca ZOO” przygotowanym przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia.
Występ przygotowany został na podstawie książki dokumentalnej, która ukazała się pod takim samym tytułem. Napisana ona została na podstawie rozmów przeprowadzonych z młodą narkomanką z Berlina Zachodniego. Spektakl pokazuje, jak łatwo można stracić kontrolę nad własnym życiem i jak przerażające ma to konsekwencje.
Historia Christaine Felscherinow wydarzyła się naprawdę, a o jej dalszych losach – po 35 latach od przedstawionych wydarzeń - możemy przeczytać w najnowszej książce pt.: „Życie mimo wszystko”.