sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

WYCIECZKA KLASY 4A

 

14 grudnia uczniowie klasy IV a wybrali się na wycieczkę do Żarek.
Pierwszym etapem wycieczki była słodka przygoda w Manufakturze Słodyczy. Dzieci w Krainie Hokus Pokus mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów aż po wyrabianie masy cukrowej. Na samym końcu własnoręcznie formowały swojego lizaka. Następnie przejechali do Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn”. Muzeum mimo historycznej siedziby jest placówką nowoczesną i interaktywną. Uczniowie poznali 4 główne rzemiosła rozwijające się w Żarkach od wieków: piekarstwo, szewstwo, bednarstwo i kołodziejstwo. Interaktywne elementy ekspozycji w muzeum pozwoliły dzieciom na czynne uczestnictwo w poznawaniu tajników tych rzemiosł – mogły zobaczyć, jak wygląda beczka od środka i samemu spróbować ją zbudować, przesiać mąkę czy zemleć zboże na chleb. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w kawiarni, gdzie uczniowie przy słodkim poczęstunku dzieliły się między sobą wrażeniami z kończącej się już niestety wycieczki. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i pozytywnych emocji.