sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

SZESNASTKA NA TYMBARKU

Reprezentacja naszej szkoły zagrała w wojewódzkim finale Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Na boiskach sosnowieckiego AKS-u rywalizowaliśmy w najstarszej kategorii wiekowej U12 razem z 37 innymi, najlepszymi drużynami w województwa śląskiego. Ten największy w Polsce turniej dla dzieci wrócił po dwuletniej przerwie, a udział w nim będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów. W rozgrywkach grupowych zajęliśmy drugie miejsce, co niestety nie pozwoliło na awans do 1/8 finału ale i tak nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony na tle min. takich zespołów jak Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, GKS Katowice, Stadion Śl. Chorzów, GKS Jastrzębie czy Rekord Bielsko Biała. To właśnie bielszczanie okazali się najlepsi i w nagrodę zagrają w ogólnopolskim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz obejrzą z trybun mecz reprezentacji Polski z Belgią w Lidze Narodów.

W turnieju, równolegle, rywalizowały również drużyny dziewczęce, a najlepszą okazała się UKKS Katowice.

Krzysztof Ślęzak