sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

 

W dniach 08-10 06 uczniowie klasy VII b i VIII a udali się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Mimo, że prognoza pogody na te trzy dni była bardzo słaba, miało cały czas padać, humory wszystkim dopisywały. Po kilkugodzinnej jeździe w strugach deszczu dotarliśmy do Zakopanego, gdzie przywitała nas ładna pogoda. W trakcie tych trzech dni bardzo dużo zwiedzaliśmy. Zapoznaliśmy się z przepięknymi tatrzańskimi krajobrazami oraz z kulturą i architekturą zakopiańską. Mieliśmy okazje zobaczyć między innymi: skocznię narciarską " Wielka Krokiew", zabytkowy cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzysku, Kaplicę na Jaszczurówce,  słynny zakopiański deptak Krupówki,  muzeum Kamila Stocha, Gubałówkę, drogę pod reglami oraz przepiękną Dolinę Kościeliską i Wąwóz Kraków.  W bacówce dowiedzieliśmy się jak wyrabiane są tradycyjne góralskie sery. Oprócz zwiedzania i wielu pieszych wędrówek była oczywiście integracja w pensjonacie oraz ognisko i degustacja oscypków. Czas upłynął nam bardzo szybko i aż żal było się rozstawać po powrocie do domu.

Oby więcej takich wyjazdów.

Irena Kuzior