sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

2a i 2b NA JURZE

 

Doba na Jurze trwa dłużej..., bo nie sposób się tu wyrobić z czasem z atrakcjami. 

2a i 2b z opiekunami od 13-15 czerwca przekonała się na własnej skórze, że najlepiej jest na Jurze. 

Czekały tu na nas niezwykłe chwile na warsztatach w Miasteczku Ekologicznym w Podlesicach. Jakie?

Wyprawa na Górę Zborów przez  jaskinie małe i duże,  ciężka praca  w kamieniołomach w poszukiwaniu cennych minerałów, /młotkami/, spacer śladami Neandertalczyków ścieżką przyrodniczą, zajęcia z tkactwa, podziwianie kości mamuta, wycieczka do Morska na zamek Bąkowiec a po drodze: podziwianie Mrówkolwa w akcji i bierny udział w obiedzie Żuczka Gnojarza. Wykład o roślinach jadalnych i niejadalnych, w tym ulubionych króla Kazimierza Wielkiego. Do tego zwisanie z wychowawcą do góry nogami w małpim gaju i wesołe ognisko z tańcami. Jak Wam jeszcze mało, to dodamy, że Pani Martyna Wojciechowska wpada do Podlesic odpocząć po swoich podróżach na Krańcu Świata, bo TU JEST PIĘKNIE!

Karolina Kaczmarczyk