sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

A ŻELOSKO I PYRLIK TO KUPLA!

 

Tego, co to kupla i wielu innych ciekawych faktów związanych z dawną i aktualną pracą górników dowiedziała się klasa 4b na poniedziałkowej wycieczce do zabrzańskiej Sztolni Luiza. Ciekawie było popracować na przodku, piłować drewniane pale, obserwować maszyny górnicze podczas pracy. Można było się też przejechać w wagoniku górniczym i spróbować swych sił w nadawaniu sygnałów dźwiękowych... Na koniec czwartoklasiści spróbowali jeszcze swych sił w tworzeniu skarpetkowej ;) wizji skarbnika podczas warsztatów artystycznych. Potem było już tylko szaleństwo na naukowym placu zabaw.

Ciekawa byłą ta wycieczka i nie zmienił tego nawet straszący nas raz po raz deszcz!
Małgorzata Wilczyńska