sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

WYCIECZKA Z PRZYGODĄ KLAS SZÓSTYCH

 

Podczas wycieczki pełnej przygód, klasy szóste, przywitały jesień w Górach Sowich, a dokładniej w Srebrnej Górze. W trakcie naszej trzydniowej wyprawy wszyscy uczestnicy przeżyli wiele atrakcji i mogli zmierzyć się z wieloma różnymi zadaniami. Zaczęliśmy od zabaw integracyjnych, gdzie próbowaliśmy osiągnąć cel dzięki odpowiedniej współpracy i zręczności. Strzelanie z łuków, wycieczka z odczytywaniem mapy, zwiedzanie sztolni dawnej kopalni srebra, emocjonujący zjazd na linach z 30m wiaduktu dawnej kolei zębatej, a następnie wspinaczka na ten most to główne punkty programu. Po za tymi atrakcjami mogliśmy poznać przyrodę regionu oraz dowiedzieć się trochę więcej na temat jego historii. To głównie za sprawą możliwości zwiedzania Fortu Donjon, jednego z największych obiektów tego typu w Europie, oraz gry miejskiej "Wehikuł czasu", którą zakończyliśmy nasz pobyt. A dodatkowo super obsługa Villi Hubertus, której dziękujemy za świetną obsługę, miłą atmosferę i super wycieczkę. 

Krzysztof Ślęzak