sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

VIII NOC BIBLIOTEK

 

Nasz biblioteka szkolna wzięła udział w VIII Nocy Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”.

Z piątku na sobotę, grupa uczniów z młodszych klas zgromadziła się, aby pokazać jak wielki potencjał kulturowy i społeczny ma nasza biblioteka. Na zajęciach, dzieci poznały serię książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka, pobawiły się w detektywów tworząc magiczne lupy i szyfrując teksty, a także rozwiązali liczne zagadki i łamigłówki.  Po wspólnej kolacji, dzieci zobaczyły film towarzyszący tegorocznej akcji „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania na dobranoc i największej atrakcji tego dnia – nocowania w szkole.

„To się musi powieść” i się powiodło. Zapraszam za rok!

Agnieszka Skoczowska